5 kultovních snímků s Charlize Theron, které vás nesmí minout

Zrůda / Monster

V kriminálním dramatu Zrůda z roku 2003 hraje Charlize sériovou vražedkyni a prostitutku Aileen Wuornos. Aileen, rozhodnuta pro dobrovolný odchod ze světa, potká Selby Wallovou, díky které z jejího původního plánu sejde. Mezi ženami vznikne intimní pouto a i přes počáteční odpor, spolu navážou dlouhodobý vztah. Aileen, i přes silnou averzi vůči mužům pokračuje nadále v prostituci, díky níž se dostane do několika zapeklitých situací, které její nenávist k nim jen posílí. Od averze a nenávisti už je jen krůček k pomstě. Tou není nic jiného než vražda. A ne jedna. Vraždění se stane součástí její profese, od které se chtěla odvrátit a začít nový život. Bohužel neúspěšně. Jak pokračuje vztah mezi oběma ženami a najde Aileen světlo na konci tunelu? Bude mít šanci na nový život, nebo vše dopadne úplně jinak?  To se dozvíte během 110 minut strhujícího dramatu, jehož děj ve vás bude rozonovat ještě dlouho po zhlédnutí.

Co asi přinese Blonde, nejnovější snímek o Marilyn Monroe?

elle.cz

Ďáblův advokát / Devil's Advocate

Mladý a nadějný právník Kevin Lomax (Keanu Reeves) doposud neprohrál žádný soud. Po svém posledním vyhraném „boji“ dostane nabídku, která se neodmítá. Přestěhuje se společně se svou krásnou ženou Mary Ann (Charlize Theron) do New Yorku a jejich snový život plný bohatství, luxusu a splněných snů, může začít. Díky majiteli Johnu Miltonovi (Al Pacino) se Kevin ihned vrhá do práce na prvním velkém případu. Nic ale není zadarmo a jeho pohádkový život, který doposud žil, začne mít nepřehlédnutelné trhliny. Manželčiny děsivé vidiny a Kevinovy morální deprese z práce, kterou odvádí a pro koho ji odvádí, je tak pouhým začátkem ďábelské zápletky, která jako ani nebyla z tohoto světa…

The Cider House Rules

Listopadová romance / Sweet November

Touha, vášeň, temperament, chuť žít a tak trochu zvláštní přístup ke vztahům. Tak by se dal ve zkratce popsat život krásné Sáry Deeverové (Charlize Theron). Každý měsíc nový milostný vztah. Každý měsíc jiný problematický muž, kterého Sára vidí jako ideální objekt ke změně. Pravidlo jednoho měsíce nikdy neporušila a nevybočila ze svých zajetých kolejí. Listopadový měsíc však připadne Nelsonovi Mossovi a zaběhnuté jednoměsíční pravidlo se dostává do ohrožení. Nelson se jí v životě objeví čirou náhodou a je to on, kdo jí ho zkomplikuje. Sára se samozřejmě nedá a nehledě na počáteční nevelké sympatie ho donutí, aby jí věnoval měsíc svého života. A to i přesto, že má Nelson svou přítelkyni a na první pohled pohodový život. Nebyla by to samozřejmě ta pravá romance, kdyby mezi nimi nevzplanul oheň vášně a vše se nezamotalo víc, než si Sára uměla připustit. Nebo Nelson?

Richard Madden: Z Hry o trůny až po hvězdu Eternals

elle.cz

Pravidla moštárny / The Cider House Rules

Homer se narodil v sirotčinci, jeho adoptivní rodiče jej několikrát vrátili zpět, a tak si ho pod svá ochranná křídla vzal doktor Wilbur Larch. Právě díky němu se z Homera stává, byť bez diplomu, skvělý lékař a především pak člověk se srdcem na správném místě. I když by byl Larch nejraději, aby Homer zůstal a převzal jeho praxi, on chce poznávat svět… Vše se změní, když jednoho dne přijede do sirotčince na potrat těhotná Candy Kendallová (Charlize Theron), kterou doprovází její přítel a Wally Worthington. Homer odjede s Candy a Wallym do Cape Kenneth, kde Wallyho rodiče vlastní velký jabloňový sad, a právě tam se začíná psát nový Homerův nový osud. Příběh o hledání lásky, přátelství a sebe samého byl natočen podle románu Johna Irvinga a dodnes patří mezi vyhledávanou klasiku.

Charlize Theron

Bez lítosti / Atomic Blonde

Ocitnete se v roce 1989. V Berlíně se schyluje k pádu zdi. Ještě předtím je tam ovšem vyslána smyslná agentka MI-6 na tajnou misi. Lorraine Broughton je nejen blond, ale je také sebevědomá, sexy, inteligentní, zdatná a úchvatná. Zároveň se nebojí všechny své zbraně použít ke svému prospěchu. Nebojí se rány rozdávat, ba ani přijímat. Zvládne se dát dohromady s místní spojkou Percivalem a zvládne využít veškeré své schopnosti dřív, než se ocitne v ohoržení celá síť západních agentů? Napínavý akční thriller vás nenechá klidnými až do samého konce.

 

Zdroje: Wikipedia Commons, csfd.cz