Éterická Elle Fanning: Z dětské hvězdičky ikonou True Crime

 

Třiadvacetiletá herečka se v showbusinessu pohybuje již 20 let. Ne, nepočítáme špatně, jen jak sama říká, začala prostě hodně brzo. Poprvé na sebe upozornila už ve třech letech rolí ve filmu Jmenuji se Sam a všichni si ji tehdy zapsali do paměti jako tu mladší sestru od Dakoty Fanning. Kterou si zase pamatujeme jako tu křičící holčičku z blockbusteru Válka světů s Tomem Cruisem.

Obě sestry se herectví věnují i coby dospělé, ale poslední roky slýcháme i přes hvězdný start Dakoty více o Elle. Zazářila ve filmu Sofie Coppoly Somewhere anebo po boku Angeliny Jolie v Maleficent, kde ztvárnila princeznu Auroru. Módní fajnšmekři zase určitě viděli nezávislý snímek The Neon Deamon. Teprve nedávno ztvárnila herečka také mladou carevnu Kateřinu Velikou v seriálu The Great. A pokud patříte mezi fanoušky žánru true crime, nový seriál The Girl From Plainville, ve kterém se Elle proměnila v mladičkou Michelle Carter, je něco pro vás. 

 

Ana de Armas: Nová femme fatale Hollywoodu

elle.cz

 

Že vám jméno Michelle Carter nic moc neříká? Možná si vybavíte pár let starý případ dívky, která přes smsky přemluvila svého přítele, aby si vzal život. O tragickém příběhu se v amerických médiích mluvilo jako o the texting suicide case.

True crime patří aktuálně mezi nejpopulárnější žánry a tak není divu, že po filmu, dokumentárním seriálu a řadě podcastů se tento případ dočkal i dramatizované verze a to od televize Hulu s názvem The Girl From Plainville. Osmidílná série, v níž se tvůrci pustili do citlivého příběhu, který vedl k tragickému konci a bezprecedentnímu soudnímu řízení, vypráví pravdivý příběh o smrti Conrada Roye, který si vzal život v roce 2014 ve věku pouhých osmnácti let. Krátce po jeho smrti se přišlo na to, že jeho přítelkyně, tehdy sedmnáctiletá Michelle Carter měla na jeho smrti svůj podíl a to skrz nesčetné smsky, telefonáty a e-maily, v nichž ho pobízela, aby svůj život ukončil. 

 

Elle Fanning

 

Michelle byla odsouzena ke dvěma a půl letům vězení a rozsudek rozpoutal vlnu debat nad svobodným projevem slova i o tom, jak internet a online komunikace mění naše chování a posouvá zábrany. Další otázkou byl psychický stav nejen samotného Roye, který trpěl úzkostmi a depresemi, ala i samotné Michelle, která dlouhodobě bojovala s poruchou příjmu potravy a brala antidepresiva, která mohla dle obhajoby ovlivnit její chování. 

Elle Fanning je v seriálu téměř k nepoznání od opravdové Michelle Carter. Herečka prošla dokonalou proměnou a to především díky parukám – během v natáčení vystřídala celkem tři podle věku Michelle – a také díky čelní protéze, s jejíž pomocí maskéři posunuli přirozenou vlasovou linii herečky. K proměně dále pomohly uměle popraskané rty, záměrně nedokonalý make-up a také výrazné obočí à la Cara Delevigne, se kterým se Michelle poprvé objevila až v soudní síni. 

To vše jen podtrhlo herecký výkon Elle Fanning, která zprvu váhala, jestli na roli kývnout. Obecně je žánru true crime vyčítána necitlivost k obětem a pozůstalým, kterým se další medializací znovu otevřou bolavé vzpomínky. Herečka nakonec roli přijala s cílem přistupovat k roli citlivě a nezaujatě a pokusit se veřejnosti alespoň trochu vysvětlit komplikovaný vztah mladé dvojice. Jestli se jí to povedlo se můžete přesvědčit sami. 

 

Zdroje: Wikipedia Commons, Elle.com