Ana de Armas: Nová femme fatale Hollywoodu

Už si pomalu začíná zvykat, že ji režiséři obsazují do rolí svůdných a osudových žen. Jen v posledních dvou letech jsme ji mohli vidět po boku Jamese Bonda v podání Daniela Craiga v No Time To Die, Ben Affleck kvůli ní hned několikrát zabíjel ve filmu Deep Water, a navíc s ní ve skutečnosti začal i chodit, a už brzy ji také uvidíme v kinech jako sexsymbol Marilyn Monroe. Ana má zkrátka vše, po čem režiséři i slavní a bohatí muži touží – je sexy, půvabná a má podmanivý pohled, který vás dostane do kolen.  

Příběh jako z pohádky

Talentovaná herečka vyrostla na Kubě a už jako malá toužila po tom účinkovat ve filmech a seriálech. Když jí bylo čtrnáct, začala studovat herectví v Havaně a už o dva roky později se objevila ve svém prvním celovečerním filmu. V osmnácti se přestěhovala do Španělska, aby dále pokračovala v kariéře, což se jí povedlo. Poměrně rychle se prosadila v žebříčku španělské kinematografie, to jí ale nestačilo a v roce 2014 se přesunula do LA, aby si vyzkoušela i práci v anglicky mluvících filmech. Brzy dokázala, že i to jí nedělá vůbec žádný problém.

 

Ana De Armas

 

Jde z role do role

Od té doby, co se Ana přestěhovala do Spojených států, nasbírala mnoho zkušeností, a to jak v méně známých filmech, tak i v hollywoodských trhácích. Kromě již zmiňovaných snímků se objevila například ve filmech Nebezpečné pokušení, kde si zahrála po boku Keanu Reevese, ve sci-fi Blade Runner 2049, který je pokračováním slavného hitu Blade Runner, nebo ve filmu Na nože, kde sekundovala Danielu Craigovi a Chrisi Evansovi. Už tehdy bylo jasné, že je připravená i na větší výzvy. Za oba posledně jmenované snímky si vysloužila nominace na nejlepší herečku, jednu za roli v Na nože dokonce proměnila. Časopis The Guardian následně uvedl, že její výkon byl „úchvatný“, Times šel ještě dál a prohlásil: „Vynikající film, a to díky výkonu od nejméně známého člena hvězdného týmu, Kubánky Any de Armas.“ To Anu víc než potěšilo. „Nepamatuju si, že bych někdy chtěla dělat něco jiného než hrát. Od svých dvanácti let jsem začala rodiče přivádět k šílenství, protože jsem pořád dokola opakovala: „Chci být herečkou, chci být herečkou,“ svěřila se s tím, že chvála na její osobu ji těší. 

Vše mohlo být jinak

Přitom stačilo málo a Ana ve snímku Na nože vůbec nemusela hrát. „Když přišla první pozvánka na konkurz, dostala jsem jen tříslovný popis své postavy: „Latina, pečovatelka, hezká. Ani zdaleka mě to nezaujalo,“ prozradila The Hollywood Reporter. Od svých hereckých začátků byla zvyklá na to, že jí byly nabízeny pouze takovéto stereotypní latinské role, kde postavy často sdílely depresivně podobné vlastnosti. Myslela si, že Marta bude další – zdravotní sestra, pečovatelka, manželka, matka nebo přítelkyně, hezká, ohnivá nebo bouřlivá… Později pochopila, že role Marty bude úplně jiná, vzala ji a dobře udělala. 

 

Když provokace prodává

elle.cz

 

Krásná i bez drahých krémů a make-upu

Nejen talent, ale i její vzhled přesvědčily mnoho tvůrců, aby jí dali roli. Přitom Ana tvrdí, že o svou pleť pečuje úplně jednoduše a vsází na přirozenost. „Jedním z hlavních rozdílů mezi Kubou a Amerikou jsou kosmetické praktiky každé kultury. Vyrůstala jsem na Kubě, kde jsme neměli produkty v krásných kelímcích, kolikrát jsme s holkama jen naházely věci do mixéru a vyrobily si vlastní okurkovou masku nebo peeling z medu a cukru,“ přiznala hned několika módním magazínům s tím, že recepty na krásu se u nich dědí z matky na dceru.

Na prvním místě pro ni vždy byla ochrana pokožky. Místo aby na ní hromadila tunu make-upu, ke kterému ani neměla moc přístup, snažila se udržovat pleť zdravou a svěží. Dodnes zůstává ve volném čase pouze u dvou dekorativních pomůcek, a to u řasenky a tvářenky. V rozhovoru pro Allure pak vysvětlila, že i když se ve svém každodenním životě moc nelíčí, miluje se nalíčit kvůli roli. Například, když poprvé zkoušela make-up pro roli Marilyn Monroe a film Blonde, plakala. „Úplně jsem se proměnila,“ řekla. „Myslím, že jednou z nejkrásnějších věcí na mé práci je to, jak se stáváte někým jiným.“ 

 

Ana De Armas

 

Uspěje jako Marilyn? 

V roce 2021 byla Ana obsazena do snímku Blonde. Byl to pro ni obrovský krok kupředu – zvláště když angličtina není její jazyk. Navíc Kubánka v této roli znamená průlom ve světové kinematografii. Ana ale ohromila castingové režiséry. V rozhovoru pro Vanity Fair vysvětlila, jak se k roli dostala. „Musela jsem se zúčastnit konkurzu pouze jednou a Andrew (režisér Andrew Dominik, pozn. red.) řekl: „To jsi ty!“ Po získání této role se de Armas pustila do práce na vytvoření dokonalé kopie Monroe tím, že studovala všechny hereččiny filmy, učila se o jejím životě a samozřejmě spolupracovala s dialektovým trenérem. „Bylo to hodně náročné,“ přiznala poté veřejně. Jestli obstojí u diváků, se už brzy dozvíme.

Najde vytoužené štěstí?

Ana bezesporu patří k nejkrásnějším hollywoodským herečkám, co ji spojuje s Marilyn, je však smůla na muže. Vztah s Benem Affleckem vydržel jen půl roku, ale bylo jasné, že po rozchodu v prosinci 2021 dlouho sama nezůstane. Po jejím boku se nyní už několik měsíců pyšní charismatický krasavec, podnikatel a ředitel Tinderu Paul Boukadakis. Dvojice spolu byla už několikrát viděna v ulicích Los Angeles a s herečkou mu to neskutečně sluší. Mnozí fanoušci by jí i v tomto ohledu přáli štěstí. Ana už byla v minulosti jednou vdaná, a to za španělského herce Marca Cloteta. Rozvedli se v roce 2013.

 

Zdroje: flaunt.com, thelist.com, popsugar.com