Margot Robbie jako nová Barbie

Nejen fanoušci klasické panenky Barbie si přijdou příští rok v červenci na své. Společnost Warner Bros. Pictures slibuje velkou podívanou a škádlí pohledem na blond krásku, která si získala srdce diváků už v roce 2013, kdy se objevila po boku Leonarda DiCapria v temné komedii Martina Scorseseho Vlk z Wall Street. Kromě toho byla v roce 2017 nominována na Oscara za ztvárnění nešťastné olympijské bruslařky Tonyi Hardingové ve filmu Já, Tonya a také hned dvakrát ztělesnila záporačku z DC Comics Harley Quinn v Sebevražedném oddílu. Teď ji uvidíme v trochu jiné roli, neméně však zajímavé, pod taktovkou režisérky Grety Gerwig, kde ji v roli Kena bude sekundovat Ryan Gosling. 

Přestože podrobnosti o zápletce ještě nebyly oznámeny, už teď má film na kontě jedno prvenství. Tento projekt je prvním „živě akčním“ filmem z franšízy Barbie a první filmovou smlouvou od Mattel Films, filmové divize společnosti stojící za Barbie a dalšími ikonickými hračkami. Nejednoho filmového diváka bude určitě zajímat, jak si tvůrci poradí s prostředím, kde Barbie žije, a fanoušci módy se zase mohou těšit na její šatník, který bude bezesporu pestrý. Už na titulní fotce má Margot na sobě modrobílý pruhovaný top s vázáním za krk, doplněný puntíkovanou čelenkou a masivním korálkovým náramkem.

 

Margot Robbie

 

Herečka je nabídkou poctěna

V tiskové zprávě Margot Robbie pochválila Barbie za to, že během dětství podporovala její důvěru, zvědavost a komunikaci a umožnila dětem představit si samy sebe v náročných rolích od princezny až po prezidenta. „Je mi velkou ctí převzít tuto roli a produkovat film, o kterém věřím, že bude mít ohromně pozitivní dopad na děti a publikum po celém světě,“ řekla ve svém prohlášení. 

Zvěsti o jejím obsazení do této role kolovaly poměrně dlouhou dobu. Poprvé se objevily v roce 2015 poté, co unikl e-mail, který údajně odhalil, že je jednou z potenciálních hereček, které by si slavnou panenku mohly zahrát. O několik let později, v říjnu 2018, The Hollywood Reporter odhalil, že Robbie jedná s Warner Bros. o tom, aby si ve filmu zahrála a zároveň ho i produkovala. Teď už je jasné, že si společně plácli, protože Margot ho skutečně produkovat bude, a to pod svou společností LuckyChap Entertainment, po boku manžela Toma Ackerleyho a producenta Josey McNamara.

 

Rachel Zegler: Hvězda West Side Story dospěla a udivuje svým hlasem

elle.cz

 

Ve hře byly i další krásky

Margot Robbie nebyla jedinou hvězdou, která byla v minulosti s filmem spojována. V roce 2016 tuto roli údajně získala Amy Schumer, o několik měsíců později ale kvůli konfliktům v plánování od smlouvy odstoupila. V roce 2017 byla údajně také oslovena hvězda snímku Ďábel nosí Pradu Anne Hathaway, ani ona se ale k cílové rovince nepřiblížila a roli dostala Margot. Kromě ní a Ryana Goslinga, který byl prý od začátku jedinou volbou studia, se ve filmu objeví také Will Ferrell, America Ferrera nebo Kate McKinnon. 

 

Margot Robbie

 

Má bohaté zkušenosti

Jak už bylo zmíněno, režie se ujala Greta Gerwig, a to v roce 2019, kdy bylo potvrzeno, že bude psát i scénář s Noahem Baumbachem. Osmatřicetiletá režisérka není v umělecké branži žádným nováčkem. Na režisérském kontě už má vysoko hodnocený film Malé ženy, komediální drama Lady Bird či drama Noci a víkendy. Známější je ale jako herečka. Vidět jste ji mohli třeba ve snímcích Pokoření s Al Pacinem, Maggie má plán s Ethanem Hawkem nebo Ženy 20. století s Elle Fanning. S Margot Robbie jsou navíc kamarádky, což může být pro film velké plus. V roce 2018 spolu byly například na předávání cen Film Independent Spirit Awards. 

 

Zdroj: Warner Bros., Wikipedia Commons