Rachel Zegler: Hvězda West Side Story dospěla a udivuje svým hlasem

Rachel Zegler se narodila 3. května 2001 v Hackensacku v New Jersey manželům Gině a Craigu Zeglerovým. Podobně jako spousta Američanů má ale předky odjinud. Její babička z matčiny strany emigrovala do Spojených států v 60. letech z Kolumbie, otcovi příbuzní pocházejí z Polska. Jméno ale Rachel nedostala po předcích, nýbrž po Rachel Green, postavě ze seriálu Přátelé, kterou si zahrála Jennifer Aniston. V New Jersey navštěvovala přípravnou školu sv. Filipa apoštola a poté soukromou římskokatolickou dívčí přípravnou střední školu Neposkvrněného početí. Tu ukončila 2. června 2019, kdy už její kariéra strmě stoupala vzhůru.

 

Rachel Zegler

 

Muzikály jí otevřely cestu

Svou kariéru začala právě na střední škole, a to v několika muzikálech, kde získala hlavní role. Zahrála si třeba Krásku v muzikálu Kráska a zvíře, Ariel v Malé mořské víle, Dorothy Brock ve 42. ulici (42nd Street) nebo Princeznu Fionu ve Shrekovi.  Za všechna čtyři představení získala nominace na Metro Award v kategorii Herečka v hlavní roli. Objevila se i v několika dalších muzikálech, přičemž nejznámější je pravděpodobně Pravá Blondýnka (Legally Blonde), jenž byl založen na románu a stejnojmenném filmu z roku 2001, kde ztvárnila roli Sereny. 

Stačilo jedno video

Osudovým se pro ni stal rok 2018, kdy v lednu režisér Steven Spielberg zveřejnil prostřednictvím Twitteru výzvu, ve které odstartoval otevřený casting na novou filmovou adaptaci West Side Story. Tehdy šestnáctiletá Rachel na ni odpověděla videem, na němž zpívá písně Tonight a I Feel Pretty v Bergen Performing Arts Center. Na základě tohoto videa byla vybrána z více než třiceti tisíc uchazečů o roli Marie a těšila se na svůj filmový debut. Jak se už dopředu předpokládalo, snímek byl velice úspěšný a po premiéře v prosinci 2021 si vysloužil uznání jak diváků, tak i kritiků. Z Rachel se prakticky přes noc stala hvězda. Později k tomu na Instagramu řekla: „Když jsem před pár léty hrála Marii na jevišti, nikdy jsem si nedokázala představit, že znovu přijmu tuto roli ve filmu Stevena Spielberga. A stalo se.“ 

 

 

 

Rachel Zegler

 

Hvězdou ve dvaceti

Za svůj výkon ve filmu získala Zlatý glóbus za nejlepší herečku ve filmové komedii či muzikálu, což z ní udělalo první star kolumbijského původu, která v této kategorii zvítězila, a také nejmladší vítězku. Cenu si přebírala jako dvacetiletá. Za tuto roli si navíc vysloužila i řadu dalších ocenění, včetně vítězství v National Board of Review, neziskové organizaci filmových nadšenců, kde se stala nejlepší herečkou. Role Marie je pro ni ale důležitá i z jiného důvodu. Jak prozradila Hollywood Reporter, West Side Story byl první muzikál, kde se setkala s představitelkou latinského původu v hlavní roli. „Jako Kolumbijka i Američanka jsem poctěna příležitostí hrát roli, která tolik znamená pro hispánskou komunitu,“ řekla. 

Žije si svůj dětský sen

Zegler má i působivou sledovanost na sociálních sítích – stovky tisíc sledujících na Twitteru, Instagramu i YouTube. Právě YouTube kanál si založila už v roce 2015 a o pět let později na něm zveřejnila video, na kterém zpívá píseň Lady Gaga Shallow z filmu Zrodila se hvězda. Toto video se stalo virálním a jen na Twitteru získalo záhy přes 11 milionů zhlédnutí. Dnes na jejím YouTube kanálu můžete vidět především plno broadwayských coververzí a písní z různých newyorských produkcí. Rachel se mimo jiné jednou přiznala, že mezi její nejoblíbenější role patří Cosette v Bídnících a právě Marie ve West Side Story. Brzy ji ale budeme moci vidět jako Sněhurku po boku Gal Gadot v roli Zlé královny v hrané filmové adaptaci animovaného filmu Disney z roku 1937. 

 

Zdroje: Today.com, Disneyfanatic.com, Classicfm.com