To nejlepší z uplynulého 79. ročníku Venice Film Festivalu

 

Pedro Almodóvar zahájil festival premiérou svého nového filmu Parallel Mothers. Snímek vyobrazuje dvě ženy, kterým se ve stejný den narodí dítě, režisér pak sleduje jejich životy, jak současně ubíhají. Na promo akcích snímku zářila Penélope Cruz v modelech Chanel.

 
Všichni mluví o Kristen 

Zveřejněný vizuál a upoutávka k dramatu Pabla Larraina z prostředí britské panovnické rodiny způsobily virální šílenství ještě před festivalem. Podobnou hysterii pak šířil i přímo na festivalu, kde mělo dílo premiéru. Film Spencer sleduje Lady Di během oslav Vánoc v roce 1991, kdy se mladičká princezna rozhodne odloučit od Charlese. 

Na premiéře samozřejmě nechyběla ani jeho hlavní hvězda, Kristen Stewart, která na červeném koberci vynesla hned tři Chanel modely. Skoro za všechny však schytala poměrně příkré komentáře. Kostýmek, v němž se poprvé novinářům a fotografům ukázala, byl prý podle některých komentátorů příliš krátký a variace večerního topu s kalhotami z poslední haute couture kolekce pak zase příliš civilní.    

To nejlepší z uplynulého 79. Venice Film Festival

Milostné senzace 

Na festival přijeli představit svůj projekt také herci Jessica Chastain a Oscar Isaac. V nové sérii z produkce HBO Scenes from a Marriage, která je remakem stejnojmenného snímku Ingmara Bergmana ze sedmdesátých let, si zahráli manželskou dvojici a na červeném koberci doplnili příběh o senzaci vyvolávající vystoupení. Oscar totiž po celou dobu pózování před fotografy nevypadl z role manžela a Jessicu jemně políbil na paži v momentě, kdy se jej chystala obejmout.

Velmi intenzivní scéna se stala virální a na internetu začaly kolovat zvěsti, že spolu herci mají románek, i když jsou oba sezdaní. Jessica později celou ‚‚scénu” vysvětlila v rozhovoru pro NBC Today. ‚‚Já a Oscar jsme dobří přátelé a známe se léta, chodili jsme spolu na vysokou, takže se známe většinu našeho života a ví, jak se mě rozesmát, aniž bychom cokoliv řekli. Udělal mi to trochu naschvál, věděl, že mě to vykolejí,” přiznala herečka. 

 

 

A pozornost přitahoval další ‚‚wannabe" pár... Zendaya a Timotheé Chalamet, kteří se spolu objevili ve snímku Duna, nákladné a dlouho očekávané předělávce klasického Lynche podle románu Franka Herberta. Kvůli pandemii musel režisér Denis Villeneuve premiéru několikrát odložit, což už samo o sobě způsobilo značné napětí. Tomu přidali ještě hlavní protagonisté, když se v Benátkách objevili v sexy modelech. Zendaya si své šaty z dílny Balmain nechala namodelovat z té nejjemnější kůže, a to přímo na tělo. Timotheé zas oblékl perfektně lineární oblek z pera legendárního belgického návrháře Haider Ackermanna. Spolu vypadali doslova lahodně.

‚‚Oba jsme stejně staří, takže si hodně rozumíme a máme si, co říct,” vysvětlil pro agenturu AP Chalamet silné pouto, které prý mezi herci během natáčení vzniklo. Byla by snad Zendaya nevěrná Tomu Hollandovi, se kterým je oficiálně ve vztahu od července? Zendaya ve společnosti hereckého kolegy také v Benátkách do-oslavila své narozeniny na večeři, kde oba doprovodil také kreativní ředitel značky Valentino, Pierpaolo Piccoli.  

 

 

Královna hororů  

Díky mnohým angažmá v hororových filmech byla Jamie Lee Curtis v sedmdesátých letech známá jako „scream queen“. V připravovaném slasheru Halloween Kills se znovu setká s psychopatickým sériovým vrahem Michaelem Myersem. Film se promítal i v Benátkách, mimo soutěž, a Jamie obdržela Zlatého lva za celoživotní dílo. 

Herečka Maggie Gyllenhaal se připojila k benátské soutěži svým debutem coby režisérka a scenáristka. Její filmová adaptace románu Eleny Ferrante Ztracená dcera vypráví příběh o zrající učitelce, která tráví dny pozorováním cizí matky a její dcery na pláži, protože jí připomínají dobu, kdy byly její, nyní již dospělé, dcery malé. 

Ben a J.Lo 

Ben Affleck přijel na festival představit film Ridleyho Scotta, první od roku 2017, a to sice historický The Last Duel, kde se Ben objevil po boku Matta Damona a Adama Drivera. A s ním samozřejmě přijela i Jennifer Lopez. Oba včerejší dav, fotografy i novináře zcela okouzlili. Na červeném koberci se k sobě chovali velmi intimně, a přitom si zachovávali hvězdnou důstojnost.  

Takový byl start legendy - aneb první hvězdná zakázka Karla Lagerfelda

elle.cz