Obdivovaná Dua Lipa: 7 důvodů, proč jí svět leží u nohou

Hudba ji zajímá víc než vzhled 

Díky své výšce a bezchybné tváři byla scoutována do modelingového světa. Prošla několika modelingovými castingy, ale když na ni agenti začali naléhat, aby zhubla, raději za světem modelingu zavřela dveře. A stejně se staví i k plastickým úpravám. Pokud lze věřit jejím rozohněným reakcím na podezření o vylepšení jejího vzhledu, jako jedna z mála celebrit jejího kalibru nepodlehla tlaku na dokonalost a nemá na sobě jedinou úpravu. Na rozdíl od jiných hvězd a influencerek konečně ukazuje mladým ženám ten správný příklad.  
 

Top momenty Duy Lipa:

Ze svých nedostatků udělá virální hit 

Tak dlouho se jí trollové vysmívali za její nešikovné taneční kreace, až z nich udělala svou přednost. Neohrabané pohyby pánví a rukama dopředu a dozadu, o kterých v tv show Jimmyho Fallona sama prohlásila, že vypadají jako by se ve spěchu snažila si obout botu, nyní zařazuje do taneční choreografie každého svého vystoupení. Fanoušci šílí a kritici musí uznat, že Dua proměnila jejich výhrady ve svůj prospěch.  

Nezneužívá svůj rodinný příběh 

Utlačovaná albánská rodina v kruté jugoslávské válce, emigrace do Anglie, překonání tradičního kruhu své rodiny a prosazení se ve velkém světě i přesto, že je cizinka. Hollywood by z životního příběhu Duy Lipa dokázal natočit srdcervoucí příběh a jeho hrdinku postavit na piedestal lidské lítosti. Dua se ale do své minulosti příliš neohlíží, ani ji nestaví na odiv. Jediné, co z historie své rodiny často zmiňuje je hudební vliv, kterým ji formoval její otec Dukagjin.  

Je diskrétní a nenechá se vyprovokovat 

O nevraživosti mezi jí a Ritou Ora už proběhla velká spousta spekulací. Projekt, který měl spojit čtyři slavné zpěvačky s albánskými kořeny k nazpívání společné písně už roky leží u ledu. Zpěvačky Rita Ora, Dua Lipa, Bebe Rexha a Ava Max dosud nenašly společnou řeč, ale zdá se, že jedinou překážkou je komplikovaný vztah Rity a Duy. Přitom jejich dědečkové byli v rodném Kosovu přáteli. Ať už mezi oběma divami panuje nevraživost z jakéhokoli důvodu, ani jedna na tu druhou neřekne nic špatného a na večírcích se raději vzájemně diskrétně vyhýbají.  

Má jedinečný cit pro módu 

Hranice mezi hudbou a módou pro Duu Lipa téměř neexistuje. Kostýmy na vystoupení i pro její hudební klipy jsou nedílnou součástí písně. Mají uvést do pohybu příběh, postavu a její styl. Nebojí se kombinovat spodní prádlo s oblečením na jogging, pak zase zaujme v šatníku Marie Antoinetty z dílny Jean Paul Gaultiera. Bravurně umí nosit i diskutabilní módu ve stylu osmdesátých let a se značkou puma v červenci uvedla na trh svou kolekci PUMA x Dua Lipa Flutur Drop 2. Pokud si na sebe oblékne něco vyzývavého, což dělá často a ráda, nepůsobí vulgárně. Koneckonců inspirovat jejím stylem se můžete na účtu @duaoutfits.

Nedává na odiv svoje soukromí  

Poté, co se koncem minulého roku rozešla s bratrem Gigi a Belly Hadid Anwarem, se rozhodla být sama se sebou. Začala například sama chodit na večeře, i když jí to zpočátku připadalo divné. Na Instagramu se objevují zásadně snímky jí samotné a nekomentuje, zdali se s někým vídá. I když ji paparazzi v poslední době vídají s brand manažerem módního domu Valentino Yigitem Turhanem. Lipa, jak je jejím zvykem, se k tomu sama nijak nevyjadřuje.

Váží si jí ostatní celebrity 

Získat si renomé i mezi kolegy není nic snadného. Pořád jste přeci jen konkurenti. Někdy je to od hvězd velkého formátu kalkul, protože spojit se s konkurencí znamená oslovit i její fanoušky. Ale občas prostě někoho jako je třeba sir Elton John osloví váš talent a pěvecký projev natolik, že si vás pozve jako příjemné osvěženích svých skladem na své nové album.  
 

Zdroj: Wikipedia, YouTube, Puma.com, Elle.com