Alexander Wang byl obviněn ze sexuálního obtěžování

 

S tímto vážným obviněním přišel jako první model Owen Mooney, který sdílel svůj příběh na TikToku. Virálním se jeho video stalo okamžitě poté, co ho sdíleli na svém Instagramu Shit Model Management (SMM) a módní hlídací pes, Diet Prada. Mooney velice podrobně popisuje své setkání s Alexanderem Wangem v newyorském klubu, kde ho prý slavný designér osahával.  

 

 

Mooneyho veřejný popis události přiměl další anonymní jedince, aby vyšli na světlo světa s podobnými příhodami. Tito oběti popisují osahávání, opíjení, nedobrovolné zdrogování a nucení jít s ním na “afterparty”. Další mluví o tom, jak jim návrhář ukazoval své genitálie a hodil jim do pití omamné látky bez jejich vědomí.  

 

 

Diet Prada ve svém příspěvku popisuje Wanga jako notorického milovníka nočního života. Tento životní styl je často reflektován i v jeho kolekcích. Značka je prakticky založena na étosu “anything goes” a i jeho modely na sobě mají často nápisy jako “WANGOVER” nebo “PARTY ANIMAL”. V roce 2017 navíc návrhář učinil tváří své kampaně R. Kellyho, jehož obvinění ze sexuálního obtěžování je již nějakou dobu součástí veřejného diskurzu.  

REKLAMA