#GivingTuesday: Pomáhejte s Petrou Němcovou

Už podruhé se v Česku bude slavit tzv. Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství. Ten letošní připadá na 28. listopadu 2017.

Co Giving Tuesday znamená?
Prakticky se jedná o protipól Black Friday. Firmy, neziskové organizace, veřejné a vzdělávací instituce i jednotlivci po celém světě se zapojují do výzvy a darují buď peníze, čas nebo konkrétní věci potřebným. V loňském roce se do oslav svátku zapojilo 50 000 organizací z téměř stovky zemí po celém světě včetně České republiky. 

Jak se můžete zapojit?
Na stránkách Giving-Tuesday.cz si najdete výzvu, která je vás nejbližší a zapojte se do ní. Můžete to být sběr oblečení, dát peníze neziskové organizaci, nakoupit si v obchodech a e-shopech, které se do výzvy zapojily, vánoční dárky, jejichž část z prodeje půjde na charitu, darovat knížku (nejdřív si jí vyfoťte a sdílejte na Instagramu s hashtagem #GivingBooksWeek a #GivingTuesdayCZ, Albatros věnuje za každou fotku 30 Kč na jedné ze tří vybraných neziskových organizací) nebo udělat jiný dobrý skutek. Na stránkách najdete desítky výzev, do kterých se můžete zapojit mnoha způsoby. Stačí si vybrat a jít do toho.

Pomáhejte s Petrou Němcovou
Jednou z ambasadorek Giving Tuesday je modelka a filantropka Petra Němcová. Její Happy Hearts Fund letos dokončil stavbu dvou škol v Nepálu a ty potřebují ještě vybavit, aby se v nich děti mohly učit. Na tomto odkazu můžete darovat částku na tabule, lavice, učebnice a školní pomůcky. 

{YouTube}IRDWYO-t5gE{/YouTube}