Holky u tyče

Tanec na tyči už dávno neznamená jen úporně strnulé kreace Demi Moore ve filmu Striptýz. Tyč a estetický pohyb vertikálně i horizontálně po a na ní sportovním odvětvím bezesporu je a bude. Není divu, že se v této stále mladé disciplíně pořádají mistrovská klání a tanec na tyči se už několik let uchází o zařazení do programu letních olympijských her.

Určitě by mu to přály i Kristýna Boková, Petra Nesvačilová a Hana Vagnerová, tři dlouholeté kamarádky, jejichž přátelství v poslední době ještě více utužila právě tyč a ladný pohyb. Na vrcholovou kariéru v tomto sportu asi ani jedna z nich nepomýšlí, přesto se v něm aktivně a kontinuálně zdokonalují. Jednak zapojují veškeré svalstvo, jednak se při tom snaží vypadat sexy a svůdně. Dále, pokud zrovna nesjíždějí střemhlav k tvrdé podlaze, se snaží vnímat hudbu a plnit předem vymyšlené choreografické prvky.

Přečtěte si rozhovor a s Kristýnou Bokovou, Hanou Vágnerovou a Petrou Nesvačilovou, které popisují své pády i uspěchy. U tyče i mimo ni. Startuje v prosincovém vydání ELLE na straně 164.

Podíejte se na video z focení

EBC promo