Hollywood zažívá Keanuaissance: Keanu Reeves se vrací na vrchol

Po období útlumu, které Keanu ve své kariéře zažil, se zdá, že ho filmový svět a s ním i jeho fanoušci opět postavili přímo do světel reflektorů. Najel na vlnu tzv. „renesance“, tedy jakéhosi kariérního znovuzrození a návratu na vrchol popularity. Být Keanu kouskem oblečení, řeklo by se prostě, že se vrací do módy. Vděčí za to především další osudové sáze o Johnu Wickovi.

Příběh sleduje bývalého zabijáka Johna Wicka a jeho návrat do podsvětí, aby se pomstil mužům, kteří se mu vloupali do domu, ukradli mu milovaného veterána a zabili štěně, které dostal coby poslední dárek od nedávno zesnulé manželky. První díl této ságy se setkal s nadšenými ohlasy a kritici jej označili za jeden z nejlepších akčních filmů roku 2014, ale především za nejlepší Reevesův herecký výkon. Pokračování, John Wick: Chapter 2, mělo premiéru v roce 2017 a setkalo se se srovnatelným kritickým a komerčním úspěchem. Aktuálně se filmový svět těší na premiéru čtvrtého dílu série o Johnu Wickovi. Naplánovaná je na rok 2023 a hlavní postavu si zahraje kdo jiný než Keanu Reeves.

Keanu Reeves

Znovuvzkříšení Keanuovy kariéry fanoušci překřtili na „Keanuaissance“ a svět je nadšený. Do centra pozornosti se vrací hrdina starého formátu, hvězda z masa a kostí, kterou proslavil Hollywood a nikoli sociální sítě. Keanu se svěřil, že je za tuto novou fázi svého profesního i soukromého života neskonale vděčný.

Triumfy na obrazovce ještě umocňuje Reevesova pověst. Napříč společností je považován za strašně milého člověka, gentlemansky se chovajícího k ženám a uctivě k médiím, jimž je schopen zodpovědět i ty nejnemožnější dotazy. Přitom se zdá, že to není jen póza pro kamery, kterou by si Keanu dělal vlastní PR. Paparazzi ho při natáčení v Paříži zachytili, jak dává peníze ženě bez domova. Může být něco více sexy než muž s vizáží drsňáka, který je ovšem filantrop a gentleman?

Kromě úspěšné série o Johnu Wickovi Keanu září i v dabingu postavy vévody Cabooma ve čtvrtém pokračování oblíbeného animáku Toy Story. Nebo v třetím pokračování filmu Bill & Ted s názvem Bill & Ted Face The Music alias Pořádné pecky Billa a Teda, ve kterém si po filmech z let 1989 a 1991 zopakoval svou roli po boku Alexe Wintera. Keanu tady oproti zvyklostem ztvárňuje komickou postavu a proslýchá se, že se se svým parťákem při natáčení bavili přinejmenším stejně dobře, jako jejich postavy na plátně. Z Keanuovy znovunalezené star power máme radost – vítej zpět Keanu!
 

Zdroj: Wikipedia Commons, Imdb, Filmaffinity