Hollywood už zas natáčí v Praze. Koho zde můžete potkat?

Uhrančivý Dafoe

Režisér Robert Eggers, který má na kontě například snímky Maják a Seveřan, se se svým filmařským týmem usadil v Praze. Potěšil tím fanoušky hned několika hollywoodských hvězd. Na sociálních sítích se objevila fotka herce Willema Dafoea, jak v Praze stojí před ukrajinskou polévkárnou. Jakou roli v nejnovější verzi hororu Nosferatu Dafoe získal, zatím není oficiálně známo. Ale s upírským tématem už má zkušenosti z filmu Ve stínu upíra z roku 2000, kde si po boku Johna Malkoviche zahrál hlavní postavu, upíra Maxe Schrecka.

Vrací se i Skarsgård

Kromě démonického Dafoea se ve filmu Nosferatu objeví i herec Bill Skarsgård. Tomu byla svěřena hlavní role holohlavého hraběte Orloka, který se na počátku 19. století vydává z Transylvánie do Německa a přiváží s sebou temnotu a hrůzu. Švédský herec už má také na svém kontě hororovou roli, a to díky dvojdílné adaptaci hororu To, ve které ztvárnil postavu šíleného klauna. Syn populárního herce Stellana Skarsgårda a bratr dalšího oblíbeného hollywoodského krasavce Alexandra Skarsgårda už přitom Prahu zná, loni v létě tady natáčel remake filmu The Crow. Letos by se měl v Praze pohybovat zřejmě do května.

Mohlo by se vám líbit

Temné a záhadné: Které seriálu Netflixu vidět, když milujete strach?

Jste přesyceni vánočními pohádkami a po sté repríze Pretty Woman a Love Actually byste rádi zase trochu změnili žánr? Naservírujte si kombinaci napětí, úleků, strachu, dusivé atmosféry a komplikované psychologie. Toto jsou ty nejlepší seriály Netflixu, po kterých se budete bát usínat ve tmě.
elle.cz

Lily-Rose Depp na nákupech

Mladou ženu, kterou je upír Orlok posedlý, ztvární dcera herce Johnnyho Deppa Lily-Rose Depp. Herečka už je také v Praze a mezi natáčením se vydala projít do pražských ulic. Během své procházky se zastavila i v obchodě s vintage módou nebo v bistru s mléčným čajem Chatime. Obsluhy obou obchodů mladou hvězdu okamžitě poznaly a vyfotily se s ní na Instagram. Žádné hvězdné manýry se tedy ani v případě Lily-Rose nekonají a její fanoušci budou mít šanci ji běžně potkat na ulici.

Cover star Emma Corrin

Další hvězda z hereckého VIP listu, na kterou mohou fanoušci v Praze narazit, je například naše aktuální cover star Emma Corrin. Nebinární hvězda zazářila především v roli princezny Diany v seriálu Koruna, ale touží po tom, aby jí byla svěřena i mužská role. Uvidíme, zdali se dočká v remaku Nosferatu. Dále se ve filmu, potažmo v Praze, objeví v roli upírova pomocníka např Aaron Taylor-Johnson, známý z filmů jako Kick-Ass či Bullet Train, a Nicholas Hoult. Původně se měli v hlavních rolích objevit zpěvák Harry Styles a Anya Taylor-Joy, která si už dříve ve filmech režiséra Roberta Eggerse zahrála, ale ti z projektu nakonec odstoupili.

Mohlo by se vám líbit

Lily- Rose Depp: Hvězdná dcera s názorem

Je protekčním dítkem dvou hvězd: francouzské herečky Vanessy Paradis a hollywoodské legendy Johnnyho Deppa. Zároveň má ale vše, co by celebrita měla mít, tedy talent, charisma i excentrickou osobnost.
elle.cz

Hororová metropole

Sám Robert Eggers před několika týdny osobně uvedl v pražském kině Bio Oko svůj film Maják. Čeští diváci přitom znají i jeho horor Čarodějnice, který měl svou evropskou premiéru na festivalu v Karlových Varech. Jeho adaptace hororu Nosferatu ale není jediným upírským projektem, který se v Česku bude natáčet. Vznikne tady i druhá řada volné seriálové adaptace románu Interview s upírem, podle kterého se v roce 1994 natočil slavný film v hlavních rolích s Bradem Pittem a Tomem Cruisem.

Mohlo by se vám líbit

Hvězdné manýry celebrit aneb když sláva stoupne do hlavy

Talentované a oprávněně náročné? Spíš rozmazlené a marnivé! Jejich požadavky jsou skutečně bizardní – červeným toaletním papírem počínaje a vínem za 5 tisíc dolarů konče. Kterým sedmi ženám se v showbyznysu zaslouženě říká „divy“?
elle.cz

Zdroj: ELLE.cz, moviezone.cz, csfd.cz, ct24.ceskatelevize.cz, cnn.iprima.cz