Michelle Obama: Perfektní prototyp moderní ženy

 

Absolventka Princetonu a Harvardu se se svým budoucím manželem seznámila v roce 1988, když pracovala v Chicagské pobočce advokátní kanceláře firmy Sidley Austin, orientující se na oblast marketingu a duševního vlastnictví. V 90. letech firmu opustila a začala budovat kariéru ve veřejných službách. Od asistentky starosty města Chicago se vypracovala na výkonnou ředitelku Public Allies, neziskového vzdělávacího programu, který pomáhal mladým lidem rozvíjet dovednosti pro budoucí kariéru ve veřejném sektoru. Začátkem nového milénia působila jako výkonná ředitelka komunitních vztahů a externích záležitostí v akademickém lékařském centru University of Chicago Hospitals a jako viceprezidentka pro komunitu a vnější záležitosti na University of Chicago Medical Center, kde pokračovala v práci na částečný úvazek až do roku 2008. 

Michelle Obama svými vlastními slovy

elle.cz

Své pracovní povinnosti zkrátila na polovinu kvůli aktivní participaci na prezidentské kampani svého manžela. Celý svět s obdivem sledoval neuvěřitelnou sehranost tohoto páru, která v lidech budila naději na existenci opravdové lásky na celý život. Stáli pevně při sobě jak během kampaně, tak i po dobu obou prezidentských mandátů Baracka Obamy. Manželé ve svých proslovech mluvili o důležitosti stabilní rodiny, kterou pro celý svět zosobňovali. Michelle byla prototypem moderní ženy, která dokázala perfektně balancovat mezi kariérou a rolí matky a manželky. Postupem času se začala více zaměřovat na problémy dětské obezity a zvyšovat povědomí o zdravém životním stylu pro celé rodiny.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Její “cool” efekt, pro který byla obdivována napříč generacemi, pramenil jak z jejího skvělého stylu, tak i z aktivní účasti ve známých amerických show – od politicky satirického Parks of Recreation, přes NCISThe Tonight Show (kde s Jimmy Falonem tancovala “Evolution of Mum Dancing”) až po Sesame Street. Mezi nejoblíbenější momenty však patří její #TurnipForWhat.  
 

 

via GIPHY

 

Po odchodu z Bílého domu napsala knihu “Becoming” (2018), jež se ihned stala bestsellerem, a také spolu se svým manželem založila produkční společnost Higher Ground. Ta ve spolupráci s Netflixem natočila několik skvělých filmů a seriálů, mezi které patří Worth (2020) a dokument American Factory (2019), který byl dokonce oceněn Oscarem.  

25 looků Michelle Obama, které milujeme

elle.cz