Odmítání, temný závěr a spousta dalších skandálů z Pretty Woman

 

Původně se mělo natočit drama o sexuálních pracovnicích z Los Angeles. S romantickou komedií, která se stane kultovní záležitostí, námět ani ve snu nepočítal. Pak ale film ve vývoji koupilo Disney, přizvalo režiséra Garyho Marshalla a projekt nabral úplně jiný spád. 

Roli byznysmena, který má prostitutku Vivian využívat a na konci filmu na závěr hádky vyhodit z auta, zprvu plánoval režisér svěřit Johnu Travoltovi. Na druhém místě měl pak Christophra Reeva nebo Denzela Washingtona. Zkoušel také Al Pacina, jehož partnerkou měla být Michelle Pfeiffer. Nakonec ale celý štáb viděl, že během castingu největší chemii mezi sebou měla právě Julia Roberts a Richard Gere.

Gere ale o roli příliš nestál, nebyl o kvalitě připravovaného filmu přesvědčený. Agent Julie Roberts poslal mladičkou herečku k Richardovi domů, aby s ním zkusila promluvit. Roberts napsala na papírek vzkaz „Prosím, řekni ano". Gere se prý nad jejím žadoněním ustrnul a dál už víme, jak to celé dopadlo. 

Mohlo by se vám líbit

Nyní si můžete koupit šaty, které oblékla Julia Roberts v Pretty Woman

Připravte se na pořádnou dávku nostalgie! Tento kousek je novým letním must have!
elle.cz

I přesto neměla produkce Pretty Woman na růžích ustláno. Značky luxusních aut jako Porsche nebo Ferrari nechtěly mít nic společného s filmem, co pojednává o prostituci. Nakonec se pro spolupráci uvolila firma Lotus s modelem Esprit. Prodej vozu stoupl po premiéře filmu v roce 1990 na trojnásobek.

Režisér Marshall dovolil zejména Gereovi na place improvizovat. Pamatujete třeba na scénu, kdy filmový Edward cvakne Vivian přes prsty pouzdrem od náhrdelníku? Richard se ukázal také jako muž mnoha talentů, například v ikonické milostné scéně hraje sám na klavír, a dokonce je autorem oné melodie.

Nicméně, tehdy dvaadvacetiletá Roberts měla z milostných scén s čtyřicetiletým Gerem velkou obavu. Tvář se jí měla údajně pokrýt červenou vyrážkou a režisér si lehl mezi herce, vtipkoval a herečku tak uklidnil. Richard Gere si zase během rvačky se svým filmovým právníkem, který obtěžuje Vivian, ulomil zubní korunku.

 

 

Chcete-li si zvednout náladu, protože vás přepadá melancholie z odcházejícího léta, pusťte si vystřižené scény z Pretty Woman. Jsou tam neuvěřitelně kouzelné momenty, například když si Vivian dá na talíř spousta kečupu v luxusní restauraci nebo, když Edward přijde do pochybného nočního klubu.