Richard Madden: Z Hry o trůny až po hvězdu Eternals

Hra o trůny

Slávu, obdiv fanynek i fanoušků, peníze a vydlážděnou cestu k hollywoodským trhákům získal herec Richard Madden díky seriálu Hra o trůny, který HBO vysílalo od roku 2011 do roku 2019. Madden zde ztvárnil takzvaného krále Severu Roba Starka, jehož válčení a vladaření však kvůli lásce nemělo dlouhého trvání. Ačkoliv se herec objevil pouze ve třech sériích tohoto legendárního fantasy projektu, stačilo to k tomu, aby se z Maddena stala slavná zahraniční hvězda. 

Popelka

Jeho šarm a mužnost využili tvůrci americko-britské romantické fantasy pohádky s názvem Popelka z roku 2015, kde si střihl roli prince Kita. Po jeho boku se ve filmu s velmi slavným dějem objevily hvězdy jako Cate Blanchett , Stellan Skarsgård a Lily James. Film, herecké výkony a vzhled samotného Maddena vychválil nejeden kritik. Po drsném válčení ve Hře o trůny si tak Madden zkusil sehrát poměrně klidnou dějovou linku bez krveprolití a drstických scén.

 

Angelina Jolie 6x jinak - pokaždé však jako superhrdinka

elle.cz

 

Bodyguard

V roce 2018 se Madden objevil ve velmi dobře hodnocené šestidílné britské sérii s názvem Bodyguard. Za ztvárnění seržanta Davida Budda, který je poznamenán misí v Afghánistánu a následně se stane ochrankou kontroverzní mistryně i součástí spiknutí, získal herec v roce 2019 Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon v žánru drama. Tento výkon potvrdil, že Madden není jen pouhým filmovým a seriálovým fešákem, nýbrž hercem s velkým talentem a zápalem. Seriál je kromě hereckých výkonů vychvalován také za skvěle zkomponované akční scény a práci tvůrce celého projektu Jeda Mercuria. 

Rocketman

Ve stejném roce, ve kterém byl Madden úspěšný s Bodyguardem, si zahrál také v životopisném hudebním snímku Rocketman pojednávajícím o životě hudební ikony Eltona Johna. Skotský herec zde zahrál slizkého manažera Johna Reida a ukázal tak svou další hereckou polohu. Ačkoliv tvůrci a producenti snímku doufali, že Rocketman sklidí podobné ovace jako Bohemian Rhapsody z roku 2018, jejich tužby nebyly vyslyšeny a film tak zůstal ve stínu dnes již legendárního filmu o skupině Queen a jejich frontmanovi. 

 

Zdroje: csfd.cz, Netflix

5 + 1 role Roberta Pattinsona

elle.cz

 

1917

Po boku hereckých es Colina Firtha a Benedicta Cumberbatche si skotská hvězda zahrála ve snímku 1917 z roku 2019, který pojednává o dvou mladých britských vojácích, kteří mají za úkol doručit zprávu vyzývající k zastavení útoku odsouzenému k neúspěchu. Madden vdechl život filmovému poručíku Josephu Blakovi a chopil se tak jedné z vedlejších rolí v tomto úspěšném akčním snímku o odvaze i přátelství.

Eternals

V roce 2021 se Madden stal součástí nového týmu superhrdinů filmového Studia Marvel specializujícího se na fantasy akční snímky. Richard se zhostil role všemocného Ikarise, který bojuje po boku dalších jedinečných hrdinů. Na nabídku stát se součástí tohoto snímku kývly celebrity jako Angelina Jolie, Salma Hayek či Gemma Chan. Ačkoliv film Eternals nabídl pohled na slavné tváře, které konstantě předvádí skvělé herecké výkony, i nový superhrdinský příběh, diváky bohužel nezaujal tak, jak bylo očekáváno. Zda si Madden ještě někdy troufne zahrát fantasy hrdinu, je ve hvězdách...