Slavní a jejich plastiky. Vylepšili se i Gosling nebo Cooper

Je těžké odolat

Nechceme se věnovat notoricky známým make-overům a někomu se vysmívat. Plastická chirurgie jde kupředu mílovými kroky a to, co lékaři před dvaceti nebo deseti lety neznali (nebo neměli dostatečně ověřené), je dnes běžnou praxí. Vsadíme se, že kdyby Donatella Versace nebo Madonna začínaly s úpravami nyní, vypadaly by úplně jinak. Smířit se se stárnutím nebo s nedokonalostí, kterou vnímáte při každém pohledu do zrcadla, je těžké pro spousty běžných smrtelníků, natož pro celebrity, které jsou na očích a pod kritickou palbou tisíců fanoušků. Když stárnou přirozeně, vypadají příliš staře a zanedbaně, alespoň v porovnání s kolegy, kteří šlapou svému agingu na brzdu právě díky estetickým zákrokům, které ovšem často odmítají přiznat. Ten, kdo své zákroky přizná, je zase kritizován za to, že se neumí smířit s přirozeným během času a bývá označován za „plastic“. Spolu s expertkou na estetickou dermatologii MUDr. Zuzanou Macko jsme se podívali na proměny některých celebrit. Některé jsou viditelné, jiné nenápadné a překvapivé. A jsou zde zastoupeni i muži, u kterých jsme to, přiznáváme, nečekali. Galerii proměn najdete výše nebo na konci článku. 

Sbohem, silikony. Vyjmutí implantátů a zmenšení prsou na vlastní kůži

elle.cz

Labutě pod skalpelem

Troufneme si říct, že mezi známými celebritami nenajdeme ani jednu, která by neměla ani jediné byť jen malé vylepšení. S botoxem, jemnými dávkami výplní nebo s úpravami zubů koketují i mladé hvězdy, natož ty, které se musí popasovat s přibývajícími roky. Jsou celebrity, které na svých úpravách postavily kariéru. Třeba ženy z klanu Kardashian-Jenners. Ty svá vylepšení vzaly opravdu od podlahy a zvláště dvě nejmladší jsou k nepoznání. Nutno ale také říct, že jejich hvězdy začaly zářit až poté, co se díky plastickým chirurgům vylouply z káčátek ve spanilé labutě. Jen Kylie Jenner je v poslední době kritizována za to, že to přehání s výplněmi. Plastická chirurgie a úpravy obličeje jsou stále ve společnosti vnímány jako něco dehonestujícího, něco, co si zaslouží opovržení nebo výsměch. Stačí se ale podívat třeba na Hailey Bieber, Miley Cyrus, Lady Gaga a další známé krásky a je nutné uznat, že jim úpravy zevnějšku velmi prospěly. Stačí najít rozumného lékaře se vkusem a citem pro správnou míru a udržet ji.

Aby nikdo nic nepoznal: trendy roku 2024 podle plastických chirurgů

elle.cz

Plastiky? Vede přirozenost

Než namítnete, že u některých hvězd porovnáváme jejich současný vzhled s vizáží v téměř ještě teenage letech, je to proto, že s úpravami začaly už velmi brzy. Je pravdou, že tvář se s přibývajícími lety mění a mnohdy se vyroste z dětské buclatosti. Ale nemění se zásadní věci jako tvar nosu, brady, očí, tvar a uspořádání zubů, linie vlasů a další aspekty tváře. Hollywoodský průmysl je neúprosný a nutí k vylepšením stále mladší lidi toužící po úspěchu a slávě. Respektive, mnohdy se k nim pod tlakem vlastních pochybností a toho, co vidí na sociálních sítích, nutí sami. Na každé tváři, i na té sebezajímavější a zdánlivě dokonalé, se dá najít něco, co se dá vylepšit nebo alespoň zvýraznit, aby vypadala ještě o něco lépe. Současný trend ale začíná stále více nahrávat přirozenosti. Případné úpravy už nemají zcela měnit charakter tváře a překopávat její rysy, ale jen mírně a velmi přirozeně zkrášlovat.

Odhalené plastiky celebrit:

Zdroj: Autorský článek a MUDr. Zuzana Macko