STYLE 101: Módní lekce, které nás naučila Kate Moss

 

Má kolem sebe jedinečnou auru dívky od vedle, kterou bychom chtěly všechny být. S noblesou zvládá skloubit hvězdnou kariéru modelky, s mateřskými povinnostmi. Přitom své soukromí umí skrývat před zraky veřejnosti a zároveň si udržovat status supermodelky již více než 20 let. Kate Moss je zkrátka jedinečná! A to jsme ještě ani nemluvili o jejím vytříbeném vkusu, co se týče módy, který již inspiroval nejednoho fashion nadšence. Kate umí být dokonalou femme fatale, ale svým bezstarostným přístupem s dotekem nevinnosti si získala srdce celého světa a stala se jednou z nejslavnějších modelek v historii. Pojďme navštívit její školu stylu! 

 

Kate Moss

 

1. Vsaďte na minimalistickou eleganci 

Kate moc dobře ví, že málo je někdy více a tímto heslem se řídí velmi ráda a opravdu často. Monochromatický all black look zvládá na jedničku a umí ho dokonale ozvláštnit po svém - v tomto případě nudný střih získal na rafinovanosti díky průhledným detailům a siluetu dokonale vyzdvihl pásek umístěný do pasu.  

 

Kate Moss

 

2. Nebojte se kýče 

Nosit dlouhé třpytivé šaty neumí jen tak někdo, aby nevypadal jako disko koule. Ovšem Kate se nebojí ani výstředních kousků. Ovšem moc dobře ví, že kombinovat tak dominantní kus šatníku s výraznými doplňky by byl velký hřích, a proto se drží při zemi a zůstává u jedné barvy. 

 

2021 UGLY SHOES TREND: (Anti-)sexy dřeváky

elle.cz

Kate Moss

 

3. Oblékejte se podle typu své postavy 

Jednou z nejčastějších chyb, kterou při oblékání všichni děláme stále dokola, je fakt, že nebereme zřetel na svou postavu. Máme-li slovanské křivky, asi na nás nebudou vypadat dobře kousky, které sluší dívkám s rovnou postavou a naopak. Kate má 170 centimetrů, takže ve světě modelingu není úplně nejvyšší. Proto skoro nikdy neodkládá podpatky a přiléhavé kalhoty, které jí prodlouží nohy.  

 

Kate Moss

 

4. Signature look 

Víte, jak nejlépe poznáte styl celebrit na první pohled? Podle jejich specifických oblíbených kousků. U Kate jsou to ty s leopardím potiskem. Tahle modelka si je oblíbila natolik, že je nosí jak ve volném čase, tak na červený koberec a je díky nic všude hned vidět. Pokud si nejste jistá, jaký by měl být ten vás “signature look” postupujte systematicky a hledejte společný prvek u kousků, které vám sluší a cítíte se v nich dobře.  

 

Kate Moss

 

5. Kostýmek je vždy dobrý nápad 

Ať už na formální příležitosti nebo jen tak na ulici, skvěle padnoucí kostýmek je must have každé z nás. Měl by být základem každého šatníku, a to nejen proto, že je velmi neutrální a elegantní, ale také z toho důvodu, že po něm můžete sáhnout vždy, když si nebudete vědět rady, co na sebe. Že vám přijde nudný? Omyl. Máte jen malou fantazii. Vždyť ho vždy můžete vyzvednout do fashion výšin originálními doplňky nebo jako v tomto případě Kate odvážným topem. 

Nová verze seriálu Gossip Girl už teď diktuje módní trendy

elle.cz