Nová verze seriálu Gossip Girl už teď diktuje módní trendy

 

Šatník seriálové Blair Waldorf definoval takzvaný preppy styl své doby. To kvůli ní jsme toužili po kulatých límečcích košil a kabátů, čelenkách do vlasů, skládaných sukních a retro prvcích, které odkazovaly k Audrey Hepburn i Anně Karenině. Šatník její sokyně Sereny byl zase typicky boho, trochu připomínal styl herečky Sienny Miller, která byla právě okolo roku 2007, kdy se Gossip Girl začala vysílat, mezinárodní it-girl. 

Gossip Girl formovala cit pro módu celé generace adolescentů, ale od odvysílání prvního dílu uběhlo třináct let. V roce 2010, kdy každá chtěla být buď Blair, Serena nebo dokonce Jenny, bylo trendy o sobě prohlašovat, že jste shoppaholic. Oblečení muselo být pořád nové, a hlavně jste ho potřebovali hodně. Dnes je situace opačná, i velmi mladí jsou uvědomělí spotřebitelé a odmítají podléhat sezónním trendům. 

Vše, co potřebujete vědět o nové sérii Gossip Girl

elle.cz

Společnost HBO, která momentálně novou verzi Gossip Girl natáčí, má před sebou nelehký úkol. Zaujmout nejen pamětníky, kteří se podívají na pár dílů z nostalgie, ale především oslovit nejmladší generaci. A zkouší to všelijak: obsazení je etnicky výrazně různorodější než v první verzi z roku 2007. Ačkoliv scénář, stejně jako originál, pojednává o newyorské smetánce, jedna z postav nosí ke kostkované uniformě z drahé soukromé školy plátěnou tašku z levicově zaměřeného knihkupectví Revolution Books.

 

Gossip Girl

 

V první verzi Gossip Girl to byla hlavně postava Jenny, která narušovala status quo a dávala to najevo svým stylem oblékání. U právě připravovaného remaku Superdrbny se můžeme těšit, že oněch rebelů bude více. Ke školním uniformám nosí nejen ponožky adidas vytažené proklatě vysoko, ale také tenisky od Balenciagy. Demna Gvasalia coby kreativní ředitel tohoto módního domu, se svými kolekcemi pravidelně vysmívá tradičnímu pojetí luxusu a je zábavné sledovat, že jeho tvorba proniká až do Upper East Side. Newyorské čtvrti, kde bydlí bohatí a mocní, proti jejichž stylu života i hodnotám lidé jako Gvasalia svými kolekcemi rádi brojí. 

 

Gossip Girl

 

Podle dalších kostýmů nové Gossip Girl je patrné, že Instagram byl hlavním rádcem kostýmního výtvarníka Erica Damana. Pokud se ukáže, že svého úkolu zhostil správně, může novou Gossip Girl potkat stejný úspěch jako jiný filmový počin - Emily in Paris. Ten sice sklidil spoustu kritiky, ale také má solidní fanouškovskou základnu, díky které stoupá zájem o modely kabelek i barety, které se v rámci seriálu objevily.

Jména herců, kteří se v nové Gossip Girl objeví, vám pravděpodobně nic neřeknou: Emily Alyn Lind, Whitney Peak, Eli Brown, Johnathan Fernandez. Štáb chtěl pracovat s novými tvářemi a ukázat i prostřednictvím kostýmů, že drží prst na tepu doby. Otázka tedy je, zda budeme toužit po vysokých kožených kozačkách v bílé barvě, neonových šatech pošitých pajetkami či oversize svetru s velkou mašlí.

 

Gossip Girl

 

Zajímavostí je, že kromě aktuálních trendů tvůrci seriálu Joshua Schwartz a Stephanie Savage, stejně jako výkonný producent Joshua Safran dbali na to, aby všechny hlavní postavy byly reprezentovány rozličnými etniky. Safran dokonce v rozhovoru v rámci známého festivalu pop-kultury Vulture nechal slyšet, že takové rozhodnutí padlo proto, aby napravili skutečnost, že v první verzi Gossip Girl vystupovali takřka výlučně heterosexuální běloši.

Také děj má být uvědomělejší než originál: zápletka se bude stáčet okolo ničivého dopadu sociálních sítí na životy mladých. To, co zůstává, je luxusní prostředí Manhattanu i hlas vypravěčky, kterou opět ztvární herečka Kristen Bell. Nechme se překvapit, s čím se nová Gossip Girl vytasí.

Seriál Emily in Paris: Návrat do budoucnosti a módní pohled Anit

elle.cz