Sylvie Pilipová: Modelka, o které brzy znovu uslyšíte

 

Co Vás k herectví a modelingu poprvé přivedlo?

Modeling byl velkou součástí mého života, aniž bych si toho byla přímo vědoma. Od mala jsem díky svému otci, bývalému politikovi, měla možnost se pohybovat mezi slavnými osobnostmi, kterými byly velmi často i modelky. Jako bývalý ministr byl můj otec zván na různé gala eventy a filmové festivaly, na které mě bral. Jednou takovou akcí byla módní přehlídka návrhářky Blanky Matragi, při které jsem poprvé měla možnost se projít na mole, a to spíše pro pobavení – byla jsem tenkrát ještě malá. Tehdy mě začal tento svět fascinovat a později jsem začala hrát v divadlech i televizních seriálech.

Jaké jsou Vaše nezajímavější vzpomínky z gala eventů?

Je jich opravdu hodně! Například při jedné jedné recepci na Mezinárodním filmovém fes-tivalu v Karlových Varech jsem měla možnost potkat Jamieho Dornana, který byl tehdy nejznámější pro svou roli v Padesáti odstínech šedi. Kromě Jamieho Dornana jsem se na filmových festivalech setkala s Antoniem Banderasem či pobavila s Richardem Gerem. Zábavné na těchto gala akcích bylo, že si občas novináři z bulvárů mysleli, že jsem mladší přítelkyně svého otce – dokonce o tom tehdy vyšlo pár článků v tisku!

Jak jste se k modelingu dostala?

Vlastně úplnou náhodou. Měla jsem pracovní schůzku s Evou Doležalovou na Zámku Trnová ohledně této lokality na jedno její natáčení. Tam jsme si začaly povídat i o tom, co každá z nás dělá. Nakonec jsem zjistila, že jsme si docela podobné – obě umíme francouzsky a žily jsme nějakou dobu ve frankofonní zemi, v Los Angeles, a obě máme vášeň pro film, herectví, a umění. Vyprávěla jsem Evě, jak se od malička pohybuji v di-vadle či na natáčení seriálů a že jsem v Los Angeles měla možnost si vyzkoušet pár rolí ve filmech. To Evu zaujalo a nabídla mi, že může mě i mojí práci představit herecké manažerce v Los Angeles.

 

SYLVIE PILIPOVA

MICHAELA FENKLOVÁ: “Jsme generace, která se schovává za instafiltry."

elle.cz

A jak to tedy dopadlo?

Dopadlo to skvěle – s manažerkou jsem se vzápětí seznámila, zaslala jsem ji své herecké podklady a začaly jsme spolupracovat. Později mě přesvědčila, že bych se hodila i do modelingu a tím to vše začalo. Ačkoli nám pandemie překazila některé plány, tento rok se vše snad obrátí k lepšímu a poletím fotit do Milána a Paříže, jak to bylo původně v plánu.

U práce modelky, ostatně i herečky, je důležité mluvit cizími jazyky. Vím, že mluvíte několika. Jaké to jsou?

Ano, umím plynně francouzsky a anglicky a částečně i španělsky. Francouzštinu jsem se naučila při 12-letém studiu na Francouzském lyceu v Praze a v Lucembursku. An-gličtinu studuji už 10 let a měla jsem tu možnost ji zdokonalit při ročním pobytu v Los An-geles. Španělštinu doma slýchám často, jelikož oba rodiče pracují ve španělsky mluvících zemích.

Čemu se mimo uměleckou sféru věnujete?

Aktuálně dokončuji univerzitu v Praze a na částečný úvazek pracuji v nakladatelství, kde dělám projektovou manažerku. Vždy jsem se svůj volný čas snažila využít ke zkoušení nových věcí – byla jsem například redaktorkou a později reportérkou na TV Nova v rámci téměř roční stáže. Aktuálně ve svém volném času dělám dobrovolnici v mediálním oddělení Člověka v tísni, což mě opravdu baví a hlavně mám dobrý pocit, že někomu pomáhám.

SYLVIE PILIPOVÁ V OBRAZECH

Model: Sylvie Pilipová

Production: PhaZEM Prod

Photography: Lukáš Dvořák

Styling: Miroslav Romaniv

HMU: Vilma Baum

Přesuňte pozornost k nehtům: 5 největších trendů v nail artu

elle.cz