Ve jménu otce, syna a módního stylu Jareda Leto

 

Znáte někoho jiného, kdo působí, jako by měl na sobě tři outfity najednou, a přesto vypadal tak skvěle? Herec, zpěvák a frontman kapely 30 Seconds to Mars je ztělesněním maximalismu a styl mu zkrátka koluje v krvi. Možná, že právě proto, že ho nesvazují fashion konvence herecké persony, ale přidává se i trochu rockové autentičnosti. Nedivíme se ani volbě Alessandra Michele, kreativního ředitele Gucci, že si ho zvolil za svou múzu. Jeho invence a fantazie na módním poli je opravdu obrovská a nebojí se jít ani za hranice experimentů. Důkazem tomu může být už jen jeho outfit z MET Gala 2019, kdy dokonce ztratil hlavu... Pojďme se podívat na Jaredův styl o něco blíže a ukrást mu pár nápadů.

 

Placeholder image

 

1. 

Kdo byl Jaredovým plus one na MET Gala 2019? Byla to jeho vlastní hlava. Nešlo však o žádnou módní dekapitaci nýbrž o velmi zajímavý fashion moment a chytrý odkaz na podzimní kolekci Gucci 2018. Michele v ní totiž vyslal na molo modelku Uniu Pakhomovou s kopií vlastní lebky a o pár modelů později to zopakoval u Dwighta Hoogendijka. Celá tato show byla inspirována esejí Donny Haraway z roku 1984 nazvanou “A Cyborg Manifesto”. Tento red carpet look byl natolik výrazný a silný, že vyvolal vlnu zábavných meme.

 

Jared Leto
Info ikona

 

2.

Sametový tyrkysový oblek, hluboký výstřih, výrazné šperky, a ještě výjimečnější doplňky... Kdo jiný by měl přijít na premiéru filmu House of Gucci ve velkém stylu, než Jared? Jakkoliv byl však jeho outfit lahodící oku, nejzásadnější bylo jeho psaníčko ve tvaru srdce. To nejenže dokazovalo jeho lásku k italskému módnímu domu, ale šlo o jedinečný kousek z kolekce Aria, jež debutovala v dubnu roku 2021, ve které se dům Gucci poprvé v historii spojil se značkou Balenciaga a porušil tak nepsaná módní pravidla. Ostatně stejně, jako je rád porušuje sám Jared. 

Jared Leto
Info ikona

 

3. 

Možná se detektivní práci spojujete s trenčkotem poručíka Columba, avšak tento zelený kabát, který oblékl Jared na premiéru filmu Suicide Squad, také vyvolal investigativní vlnu. Vnímaví lidé internetu vypátrali přesný moment, kdy ho herec a hudebním spatřil poprvé na módní přehlídce Gucci a nedokázal skrýt vlnu nadšení, a tak bylo nad slunce jasné, že se v něm brzy objeví i na červeném koberci. Tyto dva jedinečné okamžiky dohromady způsobili, že se stal opět předmětem milovaných meme.  

 

Jared Leto
Info ikona

 

4.

Přes všechny jeho skvělé herecké výkony nesmíme zapomínat ani na to, že je Jared Leto hudebníkem a musí svým vzezřením zapůsobit i na pódiu. Jak se však zdá, i tento “detail” má v malíčku, o čemž svědčí i tato kombinace třpytivých kalhot, fialové košile a krajkované kápi, jenž frontman 30 Seconds to Mars nonšalantně doplnit ještě diamantovými rukavicemi a černými slunečními brýlemi.  

 

Jared Leto
Info ikona

 

5.

Proč se na této fotce Jared tak směje? Protože právě porušil snad všechna módní přikázání a skombinoval dohromady snad veškeré květinové vzory, které existují. A paradoxem je, že ačkoliv jeho outfit nápadně připomíná tapety, které by možná měla doma na zdech maximálně Dolores Umbridgeová, jemu to prostě sekne. No, když dva dělají totéž, není to totéž a abyste mohli vynést některé oufity, je třeba mít opravdu velkolepé charisma a dokonalé lícní kosti...

 

Jared Leto
Info ikona

 

6. 

I když zapátráme v historii, kdy se Jaredův styl pomalu tříbil a brousil do diamantového stádia, ve kterém se nachází dnes, nenajdeme outfit, který by byl vyloženě mimo mísu. Dokonce i když se rozhodne pro bílý a krémový, monochromaticý look, který je předurčen být minimalistickým, Jared z něj opět vykouzlí velkolepou podívanou a rozhodně nemůžeme říci, že by spadala do kolonky basic.  

 

Jared Leto
Info ikona

 

7. 

Pojďme zakončit naši božskou pouť Jaredovým šatníkem jeho outfitem z MET Gala z roku 2018, kdy bylo tématem celé akce: “Heavenly Bodies: Fashion And The Catholic Imagination”. Jak příznačné. Leto měl kolem sebe opět jiskřivou auru, kdy na červený koberec vynesl další model Gucci. A my snad už jen můžeme dodat, že se modlíme za další jeho módní počiny, které nás stále inspirují a stírají hranice mezi genderovým rozdělením módy, a to milujeme! 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA