Tereza Srbová: Jednoho krásného dne v Los Angeles

 

Jaké je tvoje Los Angeles?

Místo, kde se automaticky cítíte dobře. Všichni známe L. A. z filmů, seriálů nebo bulváru, takže když sem přijedete, máte pocit, jako byste tu už někdy byli. Žijeme tu střídavě poslední čtyři roky. Až pandemie nás donutila vrátit se na delší čas zpátky do Evropy. 

Jak to?

Měli jsme s manželem pocit, že bychom se před ní měli schovat na starém kontinentě, odkud oba pocházíme. Naštěstí jsme stihli poslední let British Airways směr Evropa, než se všechno zrušilo a zavřelo. Zabalila jsem celý náš dům a pozvala kamarádky, aby si rozebraly půlku mého šatníku a abychom si udělaly pár fotek, a já tak symbolicky mohla uzavřít jednu kapitolu. Nakonec z toho vznikl nápad na toto focení na mých nejoblíbenějších lokacích po celém městě. 

Která místa jsou tvoje největší srdcovky?

Určitě legendární Chateau Marmont, bydleli jsme kousek od něj a chodila jsem tam hodně často, mám ráda i oldschoolová hipsterská kina dole ve městě nebo pláž v Malibu, kde jsme celé focení zakončily.

Po čem se ti během „ukrývání“ v Evropě stýskalo nejvíc? Máme se od Američanů co učit?

Čím déle žijeme v Americe, tím víc cítíme, že patříme do Evropy. Jejích pohled na svět je hodně zjednodušený, nám Evropanům může přijít až naivní. Američané nejsou tak zatíženi cynismem jako my, kteří ho nasáváme už s mateřským mlékem. Chvályhodné určitě je, že jsou hodně otevření novým věcem a do všeho se vrhají s nadšením. Systém tam navíc funguje nějak víc přímočaře, se stejnou logikou se tvoří i zákony. Pokud chcete podnikat, je daleko jednodušší začít tam než  v zemích se silným sociálním systémem. Chcete několikrát za život změnit kariéru? Proč ne! Mnozí sice během života z amerického snu vystřízliví, ale i tak je Amerika stále zemí velkých možností.

Celý rozhovor si přečtete v zářijové ELLE a dozvíte se, jak pandemie ovlivnila manželství Terezy Srbové, co má společného se Sidonií Nádhernou a zjistíte, zda se dalo točit i mezi lockdowny...

PRÁVĚ VYCHÁZÍ ZÁŘIJOVÁ ELLE NEJEN JAKO POZVÁNKA NA KVIFF

elle.cz

Chcete si přečíst víc? Pošleme vám vydání až ke dveřím s dopravou zdarma!

Zážijové vydání si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze. ELLE si můžete také přihodit k nákupu na Rohlik.cz.