TOP přehlídkové looky Gisele Bündchen: Od McQueena k Chanel

Dvaačtyřicet svíček na svém pomyslném dortu dnes sfoukne Brazilka Gisele Bündchen, kterou mnozí lidé, v čele se supermodelkou Claudií Schiffer, nazývají jako poslední světovou supermodelku. Gisele svou kariéru oficiálně odstartovala v roce 1998 přehlídkou pro Alexandera McQueena poté, co byla dvaačtyřicetkrát odmítnuta jinými společnostmi a návrháři. McQueen jí dal jedinečnou šanci, kterou i přes velký strach přijala a na jeho kontroverzní přehlídce 'Golden Shower’ Spring Summer 1998 jako osmnáctiletá světu plně ukázala svá božská ňadra. Ačkoliv Bündchen svůj debut oplakala, tato přehlídka znamenala rychlý průlom její kariéry. 

„Byla jsem hodná holka. Byla jsem tomboy. Byla jsem někým, koho velká prsa přiváděla do rozpaků od té doby, co udeřila puberta. Byla jsem dívka, kterou sevřel strach z toho, že se za ni rodina bude cítit tak trapně, že s ní už nikdy nepromluví. Byla jsem zděšená,“ napsala ve své knize s názvem Lekce: Moje cesta ke smysluplnému životu o své průlomové přehlídce s tím, že před vstupem na molo se rozplakala a zachránila ji slavná make-up artistka Val Garland. „Val mi řekla, jak krásně to vypadá, a že přehlídkové molo je tak tmavé, že to nikdo nepozná. Kdyby se tenkrát Val neukázala, vážně pochybuji, že bych na to molo vyšla,“ přiznala Bündchen a dodala, že ji zachránilo i to, že na modelky a molo během show pršelo. Nikdo tak nemohl poznat, co je voda a co jsou její slzy.  

Supermodelka, která ukončila heroin chic éru. Podívejte se na ikonické přehlídky Gisele Bündchen:

V průběhu let se z Gisele stala ikona nejen módního průmyslu. Svou tvář několikrát ukázala také před kamerou – objevila se třeba ve snímcích Ďábel nosí Pradu či Taxi. Časopis Forbes ji označil jako jednu z nejvlivnějších a nejlépe placených žen světa, přičemž celosvětový obdiv si vysloužila díky společnosti Victoria's Secret, jejíž andílkem byla od roku 1999 do roku 2006. Dechberoucí catwalk a své dokonalé proporce však předvedla i během přehlídek těch nejluxusnějších a nejlukrativnějších značek světa.  

Mezi její ikonické looky z přehlídkových mol patří například její minimalistický černý komplet z přehlídky Yves Saint Laurent z kolekce jaro/léto 2000, model tvořený z ptačích per z přehlídky Balmain jaro/léto 2000 či pruhovaný set, ke kterému si vzala megafon, z kolekce Chanel jaro/léto 2015. Ikonickou se stala i její poslední přehlídka pro značku Colcci z roku 2015, kde stvrdila, že i ve středním věku si stále zaslouží označení “supermodelka”.  

Poslední roky se Bündchen, až na naprosté výjimky, stáhla z módního pole a plně se věnuje své rodině. V roce 2009 si vzala legendárního amerického fotbalistu Toma Bradyho, přičemž dvojice se v roce 2006 seznámila díky jejich společnému příteli. Ten jim domluvil rande naslepo. Od té doby tvoří jeden z nejvlivnějších párů planety. Úspěšné duo společně vychovává své dvě vlastní děti – syna Benjamina Reina a dceru Vivian Lake a také syna Johna Edwarda Thomase Moynahana, kterého Brady přivítal na světě se svou bývalou partnerkou herečkou Bridget Moynahan alias Natashou ze Sexu ve městě.  

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zdroje: ELLE.com, Wikipedia Commons, Forbes