Exkluzivně z Paříže: módní přehlídka Dior očima Kamily Písaříkové
Podívejte se spolu s ELLE na pařížský fashion week. Budete mít informace přímo z první řady.

Kamila Písaříková fotí odmalička a jak sama přiznává, někdy má pocit, že se s fotoaparátem v ruce snad i narodila. Proto pro ni bylo studium fotografie a nových médií na Slezské univerzitě v Opavě jasnou volbou. Do povědomí veřejnosti se ale překvapivě nezapsala jako fotografka, ale jako návrhářka. Roku 2005 poslala na trh šperky z jelínky a v roce 2009 si založila vlastní firmu Deers, pro kterou navrhuje a tvoří. Každý jelen je originál, každý je precizně zpracován a nazdoben, má své jméno i zdobení. 

Do Paříže jezdí pravidelně a fashion week je její velkou vášní. Nejvíc ji baví fotit právě backstage. „Ten ruch, shon a všeobecné napětí ve vzduchu před příchodem hostů naprosto miluju,“ říká Kamila. Podívejte se na její instagram @kamilapisarikova nebo na @deerscz.

Proto jsme ji požádali, aby nám prozradila své dojmy z přehlídky Dior, jež je její srdcovou záležitostí a pro kterou měla akreditaci jako fotografka backstage i přehlídky. 

„Můj první postřeh? Rozhodně to, jak voněl celý prostor. Hostesky ho totiž před příchodem všech hostů pečlivě provoněly omamnou vůní Dior Joy. Před začátkem jsme všichni v backstage museli obout návleky, aby se před příchodem hostů nic neušpinilo. Bylo to vtipné hlavně u některých slečen v nádherných lodičkách Dior, které si schovaly do igelitových sáčků. Na celou choreografii osobně dohlížel Alexandre de Betak, jehož produkce má celou show vždy na starosti. Sledujte profil jeho manželky Sofie Sanchez de Betak @chufy, který rozhodně stojí za to!“ 

Jedinečné fotografie Kamily Písaříkové z přehlídky DIOR FW19