Highstreet dámy
Jména kreativních ředitelů luxusních módních domů už znáte. Jak se ale jmenují ti, kdo tvoří módu, již oblékáme každý den?

Představujeme první dvě.

Margareta Van Den Bosch
Kreativní ředitelka H&M

Svět módy Margaretu miluje. Doslova. Jak jinak si vysvětlit, že s ní minimálně jednou ročně luxusní značky a návrháři jako Lanvin, Comme des Garçons, Roberto Cavalli, Jimmy Choo, Stella McCartney, Versace i samotný Karl Lagerfeld a v neposlední řadě Maison Martin Margiela spolupracují na exkluzivní kolekci, která svět luxusní módy pootevře davům a nechá je ohřát prsty. Přitom se do H&M tato nenápadná žena, jíž celý svět přezdívá matka švédského módního průmyslu, dostala náhodou. Po zkrachovalém manželství se s malý synkem potřebovala usadit a pro nový domov si vybrala Stockholm. A v highstreet řetězci zrovna hledali nadané skicaře. „Zajímejte se o všechno, o co se zajímá váš zákazník“ – tak zní jedno z hesel této profesionálky. A dokonale se ho drží. Například která žena by doma nechtěla mít prádlo, které sám navrhl a nosí David Beckham. To zajímá nás.

fashionetccom

Kate Phelan
Kreativní ředitelka Topshop

Kate do britského módního řetězce přišla z pozice módní ředitelky Vogue. A je to znát. Díky ní Topshop navázal spolupráci s novými nadějnými návrháři i osvědčenými profíky. Vzpomeňte si třeba na spojení s J. W. Andersonem, který právě potvrdil, že s highstreet řetězcem opět spojí síly do druhého kola. Phelan prostě ví, jak na to.

kate-phelan_GA