ELLE Gala Czech & Slovak Runway: Liběna Rochová

Co bylo hlavní inspirací pro vznik vaší kolekce? 

Inspirací pro tuto mini kolekci byly nejen látky, které mi dovolují pracovat s oděvními formami, ale i můj přístup k tvorbě, kdy hledám v látkách jejich vlastnosti. Kolekce pěti modelů se jmenuje FORMY. Je oděná v černé, kdy se můžete na tyto objemy soustředit. Každý model je dialogem mezi nositelným, řemeslně skvěle zpracovaným ve stylu haute couture, s výtvarným pojetím oděvu a stylingem.

Můžete blíže popsat unikátní techniky nebo materiály použité ve vaší kolekci?

K výzvě a spolupráci s ELLE jsem přistupovala jako ke každé jiné práci. Naplno a poctivě. Nabídka ovlivnila ukázat i část mé tvorby, kdy se soustředím na zakázkovou tvorbu z luxusních látek v dokonalém řemeslném zpracování. To je to, co mě na francouzské haute couture vždy fascinovalo. Vedle luxusních látek uvidíte i neoprén a  sošnou látku, kterou jsem nechala pomalovat silikonem tak jako obuv. Lákají mě kontrasty luxusních materiálů s technickými nebo látek, které se běžně na oděv nepoužívají.

ELLE Gala Czech & Slovak Runway: Liběna Rochová
Jaké poselství nebo emoce jste chtěla prostřednictvím svých návrhů předat? 

Vedle limitovaných kolekcí, které pravidelně prezentuji ve svém Studio LR, které jsou nositelné a prodejné, se na tomto malém vstupu chci představit i v dalším tvůrčím přístupu. Vždy od počátku přemýšlím o kolekci v celé šíři. Vidím choreografii, líčení, vlasy, styling, typy modelek nebo osobností, doplňky... V kolekcích ARTFASHION chci vzbudit emoce výtvarným přístupem a přeji si, aby návštěvník odcházel naplněn a inspirován. Tak je to už skoro 40 let...

Co doufáte, že si diváci odnesou ze zážitku z vaší kolekce na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku?
    
Přeji si, aby si diváci odnesli pocity takové, jako by právě zhlédli skvělý film, krásný koncert nebo výstavu – inspiraci a energii.