ELLE Gala Czech & Slovak Runway: On the Boat

Co bylo hlavní inspirací pro vznik vaší kolekce? 

Hlavní inspirací pro mou kolekci byl současný velký boom AI inteligence. Můj muž se věnuje projektům, za kterými je tento element silně postaven, takže je toto téma u nás doma velice často předmětem debat. Právě zde se zrodila hlavní myšlenka kolekce. 

Jak jste ke spolupráci s magazínem ELLE přistupovala a jak ovlivnila váš tvůrčí proces? 

Časopis ELLE přidal celé spolupráci s Mercedes-Benz Prague Fashion Weekem a českými i slovenskými designéry na stylu a eleganci a velice nás všechny podpořil i v dalších směrech. Kolekci jsem se proto snažila dělat velice ženskou a smyslnou, protože i ELLE taková je. Jelikož prezentujeme pouhých 6 modelů, snažím se proto opravdu modely propracovávat, ukázat co nejvíce z možností úprav materiálů a konstrukcí střihů, se kterými momentálně pracujeme. Materiály jsou opět z 80 % získané formou upcyklace. Tentokrát se také zabýváme prací s odstíny barev, kterých je například u secondhandových kalhot opravdu velmi široká škála a transformujeme tuto paletu do úplně odlišných oděvních struktur. 

ELLE Gala Czech & Slovak Runway: On the Boat
Narazila jste při navrhování kolekce na výzvy? 

Určitě ano, v kolekci si pohráváme s detailním propracováním střihů, vznikají tak i úplně nové střihy a siluety. Pokud v tomto kroku nezvolíte správný materiál nebo například formu výstuhy, tak nemusí dojít ke kýženému výsledku. Je tomu tak vždy, když se designér pouští do úplně nových a složitějších věcí... takže ano, některé prvky bylo potřeba několikrát materiálově obměňovat, aby došlo k požadovanému výsledku.

Jaké poselství nebo emoce jste chtěla prostřednictvím svých návrhů předat? 

Zpráva kolekce je jednoznačná. Věřím, že i choreografie dopomůže ke správnému pochopení významu při prezentaci na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Jelikož je hlavním tématem umělá inteligence, poselství je jasné – uvědomění si jedné věci, kterou máme my jako lidstvo a které AI nikdy nemůže dosáhnout. 

Co doufáte, že si diváci odnesou ze zážitku z vaší kolekce na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku?

Doufám, že si lidé odnesou silný pocit vnitřního pohnutí nad sílou elementu, který nás dělá lidskou bytostí.