Jako vejce vejci: hollywoodští dvojníci
Svět showbyznysu prý ovládá poptávka po neotřelých tvářích. Pak ovšem nechápeme, proč se jedna druhé často tak podobají

Možná máte stejné oči jako Jessica Alba (gratulujeme), přátelé vás před známými žádají, abyste předvedla úsměv à la Julia Roberts, nebo si vás lidé zezadu pletou s Johnnym Deppem (z toho si nic nedělejte). Pokud jste své štěstí před kamerou zatím nezkoušela jen proto, že jedna Jessica/Julia/Johnny už podle vás v Hollywoodu stačí, přehodnoťte své argumenty a začněte si zjišťovat ceny letenek do Los Angeles. Město andělů totiž klony miluje a osvědčené typy tváří tu získávají práci dřív, než byste řekli ‚herec‘. Jak jinak si vysvětlit podobnost následujících hvězd, které by se mohly na place z fleku dublovat.

Natalie Portman a Keira Knightley
Zkuste na to jít jako Keira – ta svou první velkou roli získala díky udivující podobnosti s Natalií Portman. Ve Hvězdných válkách z roku 1999 si začínající britská herečka zahrála dvojnici vesmírné vládkyně Padmé Amidaly, kterou hrála (v té době ještě slavnější) Natalie.

Elijah Wood a Daniel Radcliffe
Jeden se kvůli prstýnku trmácí přes půl Středozemě, druhý cestuje na koštěti a s hůlkou v ruce plaší mozkomory. Člověk má však problém rozeznat, který je vlastně který. Ještěže jeden nosí brýle a druhý měří půl metru.

Katy Perry a Zooey Deschanel
Od té doby, co Katy Perry adoptovala vizáž retro holky z plakátu, musí krásná Zoey v rozhovorech vysvětlovat, že se zpěvačkou není v žádném příbuzenském vztahu. Narážky na vzájemnou podobnost už prý obě značně unavují. Ledajaká slečna má za svůj Teenage Dream vypadat jako jakákoli z nich.

Javier Bardem a Jeffrey Dean Morgan
Ve zšeřelé místnosti by je od sebe nerozeznala ani Penélope Cruz. Kdyby se k nim postavil ještě Robert Downey Jr., mohli by na místě založit rodinnou kapelu.

Amy Adams a Isla Fisher
Každá se sice narodila v jiné zemi a v jiném roce, člověk by si však mohl myslet, že se dívá na dvojčata odloučená po porodu. Jednu najdete ve filmech jako Julie a Julia, Pochyby nebo Kouzelná romance, druhá obývá Báječný svět shopaholiků.

Rachel Bilson a Mila Kunis
Vrána k vráně sedá a na jednom místě hřadují také podobně vypadající celebrity. Krásky se stejně hlubokým pohledem, plnými rty a hřívou lesklých vlasů v barvě čokolády společně obrážejí akce a cestou se v limuzíně dělí o tipy, jak vypadat co nejtotožněji.

Cindy Crawford a Eva Mendes
Kubánské geny byste v DNA Cindy Crawford hledali marně, přesto má s Evou Mendes společnou auru antické bohyně. Topmodelka se alespoň nemusí bát, že by ji v životopisném snímku ztvárnil někdo o nic méně krásný.

Lady Gaga a George Washington
Není divu, že se Madam Gaga začíná tvářit jako jeden z Otců zakladatelů. Během své kariéry nasbírala tolik bankovek s jeho tváří, že už se mu téměř podobá. Na balík zelených papírků s Georgem si díky tomu přišel i americký umělec Craig Gleason, který vytvořil sérii bankovek s podobiznou Lady Gaga.

Tím seznam hollywoodských dvojčat nekončí. Zkuste si porovnat tváře zpěvačky Colbie Caillat a Jennifer Aniston, Jareda Leta a Jakea Gyllenhaala, Nelly Furtado a Courteney Cox nebo Julie Roberts a Anne Hathaway.