Kluk snů. První rande, velké přípravy, večeře v cool restauraci. On si objednává červené víno. A vám by měla blikat v hlavě kontrolka. Proč?

Vzpomínáte si na legendární filmovou scénu, kdy na začátku Deníku Bridget Jones sedí hlavní hrdinka sama v bytě, má na sobě pyžamo s tučňáky, zpívá „All by myself“ a popíjí červené? Sdělení tvůrců bylo jasné: Být single je pro Bridget tak těžké, že jí to musí pomoct odlehčit právě červené… A Bridget jako by doufala, že (i) díky červenému udělá za svým single životem tečku. Nesmysl? Na první pohled ano, ale vědci nyní přišli na to, že právě tohle víno může se single životem opravdu skoncovat a najít cestu k novému partnerovi - nebo aspoň ke krátkému sexy dobrodružství. 

Na Wein.com nedávno uveřejnili vědci výsledky studie, z níž mj. vyplynulo, že muži, kteří pijí červené, jsou pro ženy atraktivnější. Důvod? Frontální lalok našeho mozku je přímo napojený na centrum čichu. Žádná jiná informace, kterou přijímáme, nemůže být tedy rychleji zpracována než právě ta, kterou mozku “zašleme” pomocí nosu. 

Není žádným tajemstvím, že muž, který je pro nás atraktivní a přitažlivý, nám tzv. musí vonět. A to, co je na něm tak sexy, jsou feromony. A teď pointa: Tyto mužské feromony jsou právě v červeném víně. Jejich silná koncentrace je zejména v odrůdě Pinot Noir. Takže pokud si váš nový kluk na prvním rande objedná červené víno, buďte trochu v pozoru, protože vaše dojmy a pocity se mohou rázem ocitnout ve vleku feromonů.