Má mě rád, nemá mě rád... znaky, podle kterých to poznáte i beze slov

Konec popírání

Nikomu z nás není příjemné zjištění, že člověk, na kterém nám záleží a do kterého jsme zamilovaní, k nám necítí totéž. Možná jste s partnerem sotva pár týdnů nebo také už roky, ale od začátku jste věřila, že je to velká láska. Setkat se tváří v tvář s realitou, že o vás protějšek nemá takový zájem jako vy o něj, je bolestivé, ale mnohem horší je žít ve lži, která nikam nevede. Je třeba se dostat ze stavu popírání jasných signálů a zjistit, jestli se v jeho případě jedná o zbytečné plýtvání vašeho času i citu.

Říká „miluji tě“, ale chová se jinak

A to i přesto, že tvrdí, že vás miluje, že jste pro něj důležitá. Přiznejme si, že všichni někdy říkáme věci, které si tak úplně nemyslíme, necítíme a netoužíme po nich, jen abychom vypadali v očích druhého dobře nebo abychom nezranili city svého protějšku. Slova ztrácí svou váhu, když je porovnáme s řečí těla a s chováním. Jeho gesta a činy vám dají mnohem jasnější vodítka jak poznat, že vás má či nemá skutečně rád. Naučte se rozumět jeho neverbálnímu jazyku a hned budete vědět, na čem s ním doopravdy jste.

Lásky z exotiky: Jde o sexuální turistiku, či jen touhu být milována?

elle.cz

Víc vám prozradí: 

1. Úsměv

Je snadné předstírat falešný úsměv, na rozdíl od toho upřímného. Pokud se tedy člověk usmívá sevřenými rty, aniž by ukázal zuby, nemhouří u toho oči tak, aby se mu udělaly u vnějších koutků vrásky, nepochybně se k úsměvu nutí. To může znamenat, že se sice snaží být k vám milý, ale to, co mu říkáte, nepovažuje ani za nijak zvlášť zajímavé, ani za extra vtipné. Předvádí zkrátka takový zdvořilostní úsměv, aby vás neurazil a zachoval si tvář milého zúčastněného člověka.

2. Postoj

Pokud o vás (nebo o to, co mu v tu chvíli říkáte) nemá zájem, jeho chodidla nebudou směřovat směrem k vám, ale spíše tam, kam by nejraději odešel. I jeho kolena a ramena mohou být natočené jinam než k vám. Pokud to navíc předvádí všechno současně, je to přesně tak, jak to vypadá: totálně vás míjí. Všimněte si také, zda nemá vůči vám uzavřený postoj (překřížené ruce, nohy nebo kotníky) nebo jestli příliš často nezaujímá obrannou pozici. Tu značí ruce dané v bok, zaťaté pěsti, napjaté ruce a mračení.

3. Nervozita

Dalšími jasnými příznaky, že se ve vaší společnosti vlastně necítí dobře, je například bubnování prsty o stůl, hraní si s různými předměty, které má nadosah, neustálé měnění poloh rukou nebo nohou, škrábání se nebo časté pokládání rukou na zátylek. To znamená, že se necítí příjemně, nebo že by rád odešel.

5 jazyků lásky: Jakým ve vztahu hovoříte vy? A rozumíte partnerovi?

elle.cz

4. Absence jakékoli žárlivosti

Extrémní žárlivost je obtěžující, ale její úplná absence je také zvláštní. Drtivá většina zamilovaných partnerů přece jen projevuje nějaké obavy, když se o vás zajímá někdo jiný nebo když vy projevujete své sympatie někomu jinému. Pokud je to vašemu partnerovi úplně volné, zbystřete. Žárlivost je podvědomá emoce, kterou nelze potlačit. Když máte někoho opravdu rádi, je téměř nemožné necítit se ohrožen dalšími potenciálními „nápadníky“. Pokud s vámi jiní muži flirtují a s vaším partnerem to ani nehne, není to úplně dobré znamení.

5. Flirtování s vámi i s jinými

Poznáte někoho zajímavého, mezi vámi to jiskří a vy si začnete dělat naděje. Jenže najednou si všimnete, že stejně jako flirtuje s vámi, dělá to i s jinými. Dělá to jako sport, má rád, když ho ostatní vnímají jako zajímavého a přitažlivého. To je jeden z příznaků, podle kterých poznáte, jestli vás má rád nebo jestli jste se prostě jen jako jedna z mnoha chytila do jeho sítě.

6. Neustálé sledování mobilu

Většina z nás se dívá do mobilu opravdu často, ale ve chvílích, kdy jste na rande a trávíte čas s někým, kdo vám je schopný vybičovat bušení srdce do vyššího tempa, vás zřejmě ani nenapadne checkovat svou instagramovou guilty pleasure nebo skupinový chat s kamarádkami na WhatsAppu. Pokud, když jste spolu, není schopen odložit mobil a neustále roluje všemi možnými sociálními sítěmi, kontroluje zprávy nebo nedejbože sjíždí sportovní výsledky, zcela jasně od vás hledá mentální únik. Priorita zaměření jeho pozornosti by v těchto okamžicích měla být samozřejmě jinde.

7. Nikdy nevymyslí žádný plán

Ten iniciativní z vaší dvojice jste zásadně vy. Plány na odpoledne, na víkendový výlet, na večeři v restauraci….to všechno v drtivé většiny pochází z vaší hlavy. Samozřejmě, někteří muži jsou pohodlní a možná ani neznají všechna nová trendy místa, která stojí za to navštívit. Ale pokud je podobně zabržděný jen s vámi, zatímco s ostatními je schopen vymýšlet zábavné plány na týdny dopředu, rozhodně zbystřete.

5 důvodů, proč se vyplatí být přáteli před tím, než skončíte v posteli

elle.cz

8. Řekl, že se ozve a neozval se

Každý máme občas napilno, a tak odpovídání na zprávy odsouváme na později nebo vyřizujeme jen ty, které jsou nadneseně otázkou života a smrti. Milostná konverzace může počkat na chvíli, kdy bude volněji. Nicméně pokud se není schopen ozvat celý den nebo dokonce více dnů, je to jasný ghosting a není pro to omluva. Každý má 20 sekund na to, aby poslal WhatsApp, e-mail nebo zprávu na sociálních sítích. Kdyby vás chtěl kontaktovat, způsob i čas by si našel. Bez výmluv.

9. Přednost mají ostatní

Být hodně zaneprázdněný může být normální. Když vám člověk, který se vám líbí, čas od času řekne, že se s vámi nemůže setkat, protože už je domluvený s někým jiným, musí zajet k rodičům nebo jde sportovat, nic se neděje. Znepokojovat se začněte ve chvíli, kdy má plný diář neustále. Pokud vás má rád a jste pro něj prioritou, udělá si čas, aby vás viděl.

10. Mluví jen o sexu

Neptá se, co si myslíte o tom nebo o onom, nezajímá ho, jak jste se měla v práci a jak jste prožila víkend, během kterého jste se neviděli. Jediné, o čem neustále mluví, je sex a narážky na něj. Pravdou je, že muži jsou více pudově založení a nepotrpí si na psychologické rozbory všech vašich životních situací, ale měl by projevit zájem o vaši osobnost, o váš život, o to, co máte ráda… nejen o vaše tělo a o to, co s ním dokážete.

Kde nemůžete milovat, neotálejte

Znaků, kterými dokáže vyjádřit svůj nezájem a disrespekt je samozřejmě mnohem více. Dost možná ani nepotřebujete žádný návod, protože vaše intuice vám jasně napovídá, že ve vašem vztahu není všechno tak, jak by mělo být. Ve skutečnosti totiž nepotřebujete žádný důkaz toho, že vás nemá rád, jako spíš odvahu to ukončit. Jeden z nejlepších citátů powerwoman Fridy Kahlo zní: „Kde nemůžete milovat, neotálejte.“ Jen pokud opustíte toho, kdo vás nemiluje, budete moct najít toho, kdo vás milovat bude.

Rozchod? Jde to i vědomě a s grácií

elle.cz

Zdroj: ELLE.com/es, Psychologytoday.com