Nikol Moravcová: Víme, komu by dala filmový polibek a kde stráví léto

Co je pro tebe letošní highlight Karlových Varů?

Pro mě to je vždy ten specifický karlovarský vibe. Takový vibe nemá žádné jiné město v Česku. Je to tím, že se všichni potkají na jednom místě a jsou v dobré náladě. Kromě dvou party jsem si tu s manželem mohla užít také wellness, za to jsem vděčná. To je právě hezké, že jsou Karlovy Vary lázeňské město a lidé se tu zároveň mohou i zrelaxovat. Podívali jsme se do několika lounges, prošli se po červeném koberci a dali jsme si obyčejnou procházku po kolonádě. Já sem jezdím už 18 let, kdysi dávno jsem tu spala v tělocvičně na matracích s dalšími padesáti lidmi jako typická baťůžkářka. A i to je pro mě hrozně hezké pozorovat – jak se tady potkávají a míchají různí lidé z celé republiky.

Jsou místa, kam zajdeš vždycky, když jsi ve Varech?

Třeba vyhlídka v Bokovce, nebo kdysi bývaly skvělé party v Portu. Na nejlepší místa je dobré se zeptat místních nebo třeba filmařů a navštívit lokality a večírky, které nejsou úplně veřejné.

Jaké filmy bys tu chtěla vidět?

Potkala jsem tady Jirku Mádla, který mi říkal, že tu má svůj vlastní film Vlny. Na ten bych se chtěla hrozně podívat. Asi před 15 lety jsme s Jirkou točili film V peřině a on mi už tenkrát říkal, že jeho velkým snem je vyzkoušet si režii. Já jsem mu tehdy říkala: „Neblázni, to se určitě nikdy nestane, ty jsi prostě herec.“ Je hrozně hezké vidět, že se mu to povedlo. Že když máš ambice a jdeš si za tím, může se ti to podařit. Chtěla bych také vidět film o fotografce Libuši Jarcovjákové Ještě nejsem, kým chci být. To je přesně opačný případ – když chceš něčím být a nemůžeš, ale zároveň se o to pořád snažíš. Ten mi doporučilo hodně lidí.

Mohlo by se vám líbit

Hvězdy ve Varech: Jaké hvězdy zavítaly do kasina Kiss Kiss Bang Bang

Vojtěch Vodochodský zamíchal karty v ELLE Beauty Lounge Red kasínu. Jako krupiér rozehrál hru o pusu. Hvězdy vsadily na řeč těla, výraz a samozřejmě statement outfit. Posuďte sami, kdo odešel ze hry jako poražený, a kdo jako vítěz?
elle.cz

V ELLE Beauty Lounge v hotelu Thermal máme letos téma polibků. S kým by sis chtěla dát filmový polibek?

Já bych se před kamerou hrozně styděla. A navíc by mě manžel zabil. Ale můj filmový crush je Matthew McConaughey. Nebo Bruce Willis za mlada.

Máš oblíbenou filmovou hrdinku?

Julii Roberts v Jíst, meditovat, milovat. Nebo Anne Hathaway ve WeCrashed. Jinak se dívám spíš na sci-fi seriály a tam dominují muži.

Je film, na který se dokážeš dívat pořád dokola?

Miluju Světáky. „Třikrát perlorodky, ať jsou ty dámy krotký...“ Můj manžel je Slovák. Než jsem ho poznala, neuvědomila jsem si, že my Češi mluvíme často ve filmových hláškách: Pořád jedeme v Samotářích, Kurvahošigutentag, Vrchní prchni a tak podobně. Často se stávalo, že někdo něco zahlásil a manžel tomu vůbec nerozuměl. Je to určitě dané tím, že máme naprosto skvělé filmy a sarkastický a specifický humor. Na Světáky bych si ráda zašla do letního kina.

Máš filmový kostým, který miluješ?

Já jsem měla nádherný kostým ve filmu V peřině jako dívka Sen. Byly to krásné puntíkované šaty, ve kterých jsem vypadala jako ze 60. let. Měla jsem udělané lokny a kolem krku perly… bylo to roztomilé. Nebo v seriálu Dokonalý svět z prostředí módního časopisu, pro který byla mimochodem předlohou ELLE, jsem si na sebe poprvé oblékla šaty Dior, vzala si kabelku Chanel a jako mladá holka z Mostu jsem z toho byla úplně unešená. Kromě toho jsem velká fanynka Bridgertonových. Měla jsem to štěstí být i na plese pořádaném Netflixem a tam jsem si připadala, že jsem se vrátila v čase. Lidé si dali s outfity vážně práci, měli krásné oblečení, paruky. Já jsem oblékla nádherné šaty od Vandy Jandy a hrozně mě to bavilo.

Mohlo by se vám líbit

Elle Beauty Lounge: Jak se hvězdy připravují na červený koberec?

Předtím než vstoupíte do ELLE Beauty Lounge čeká vás pro hotely typické čekání na výtah. V ten moment i filmové hvězdy začnou počítat čas, který jim ještě zbývá než se projdou po červeném koberci. Začínají tikat hodinky. Vzrušení a lehká nervozita nastupuje. Co dál patří do příprav hvězd?
elle.cz

Co najdeme ve tvém šatníku? Trendy nebo klasiku?

Já jsem anti-trendy člověk. Mám udržitelný šatník a hodně taky podporuju lokální značky, ty tvoří možná až 90 % celého mého šatníku. I dnes mám na sobě česko-slovenský outfit. Snažím se, aby můj šatník dával smysl a abych se vyhýbala fast fashion. Když můžu zviditelnit nějakou místní značku nebo návrháře, ráda to udělám. Občas nosím levisky nebo podobné módní evergreeny. Ale obecně si myslím, že by více osobnostem prospěl takový přístup a ne dělat reklamu na Trendyol.

Je nějaký beauty produkt, který miluješ a který jsi objevila tady v ELLE Beauty Lounge?

Jasně! Dali mi tu masku na obličej Douglas Skin Focus. Taky mě tu nalíčili rtěnkou Giorgio Armani Lip Maestro Satin, která byla tak neslíbatelná, že se mi ji podařilo sundat až dnes. Jinak se ale snažím udržitelnost podporovat i v kosmetice, což je občas těžké, protože produkty jsou bez konzervantů, čerstvé a nevydrží moc dlouho.

Máš nějakou noční beauty rutinu?

Spíš ranní. Snažím se žehlit si pleť gua-shou s olejovým primerem a vím, že bych o ni měla pečovat i večer. To doháním krémem s retinolem, protože je mi přece jenom za pár dní 37. A hodně používám denní krém s SPF 50. Skoro vůbec se nelíčím, upravuju si jenom obočí a chodím na laminaci řas. Strašně bych si přála, aby i tady zavládl trend Pamely Anderson, která se nelíčí. Asi zkusím říct Geislerce, ať jdeme na red carpet nenamalované.

Existuje nějaký statement piece, který nosíš, když chceš vypadat super?

Hrozně ráda nosím holá záda. Takže – není to úplně statement piece, ale pro mě jsou nepostradatelné nálepky na prsa.

Jaké máš plány na léto?

Budeme v Čechách. Tím, že jsme přes rok hodně u oceánu na Lanzarote, jsme se s manželem dohodli, že si uděláme klasické české léto. Naše Violka je teď na táboře, což je taky typicky české, pojedeme do nějakých hezkých resortů tady po Česku. Já to miluju.