Best of: Trendy z milánského design weeku

Les Arcanistes od STUDIOPEPE

Zasněné interiéry v opuštěném industriálním prostoru nám vzaly dech nejen sladěnými zákoutími, ale i tím, že veškeré produkty byly z produkce milánského dua Studiopepe. Kromě nich to tu náramně vonělo, pila se fialková voda, sledovali performance nebo se procházela materiálová banka. Více se dozvíte v letním ELLE Decoration, do kterého jsme připravili rozhovor s designérkami! Na stánku ho najdete od 7. června.

Studiopepe

Studiopepe

Kavárna Concerto Cucchi CRISTINA CELESTINO

Po minulém roce, kdy jsme se mohli svézt tramvají s interiérem od této slavné milánské designérky, přišla Cristina Celestino s dalším interaktivním nápadem – navrhla rovnou celou kavárnu! A byla plná pastelových tónů sladkých jako jižanské dezerty.

Cristina Celestino

Objets Nomades 2019 od LOUIS VUITTON

Luxusní francouzská značka už několik let pracuje na kolekci Objets Nomades pro novodobé nomády, kteří si svůj luxusní nábytek přejí mít neustále u sebe, i když jsou zrovna na cestách. Letos přidala hned několik produktů, představila spolupráce se třemi designéry a na dvoře Palazzo Serbeloni se pochlubila strukturou od japonského architekta Shigeru Bana. I o tomto projektu se více dočtete v letním vydání časopisu ELLE Decoration – od 7. června ho najdete ve všech dobrých trafikách!

foto STEPHANE MURATET

foto STEPHANE MURATET

Vlinder sofa od VITRA

Hella Jongerius pro Vitru navrhla sedačku, která si bere to nejlepší z textilních tradic a dodává každému kousku punc originality. Stylový patchwork je zase v módě!

Vitra

KARTELL 70 LET

Legendární italská značka slavila výročí ve velkém stylu – průřez z jejich historie byl a stále je až do května možný shlédnout přímo vedle milánského Duoma, v Palazzo Reale. Na výstavě nesměly chybět kousky od Philippa Starcka, ale ani Barbie v životní velikosti.

Kartell

Kartell

Conifera od COS

Módní značka si ve spolupráci s francouzským architektem Arthur Mamou-Mani připravila rozměrnou instalaci na dvoře Palazzo Isimbardi, kompletně vytištěnou na 3D tiskárně z bioplastu. Obzvlášť pak posezení na jejich poklidné zahrádce se sklenkou Aperolu v ruce, sluncem ve tváři a výhledem na nádherný palác obrostlý strukturami stál za to!

COS

COS

Hermès

Jako každý rok v La Pelota i francouzský módní dům premiérově uvádí několik produktů a letos jich bylo opravdu požehnaně. Hermès se vydal cestou experimentálních lamp Thomase Alonsa, zůstal u řemesla v textiliích a kožedělných výrobcích a oživil radost pro zdobnost. Ani jejich proslulý opening nemeškal – opět se tu na osvědčené diskotékové fláky tančilo až do rána!

Hermes

Hermes

Gabriella Crespi v DIMORE GALLERY

Ikonická milánská designérka, pro jejíž práci je typické vysoké řemeslo, elegance a nadčasový styl vystavovala v neméně ikonické Dimore Gallery. Objekty od Crespi charakterizuje nápadné balancování mezi sochou a užitým designem. Atmosféru tuhle výstavy budeme zpod kůže vyhánět ještě několik týdnů!

Gabriella Crespi

Gabriella Crespi

Na letošním bienále světelného designu Euroluce zazářili také Češi a instalace jejich značek:

Joy, Life and Light od PRECIOSA

Vašek a Klug pro Preciosu letos navrhli kolotoč světla – bylo to interaktivní, zábavné a extrémně fotogenické! Stačilo, když se pod stropem ze skleněných kuliček setkali dva lidé a instalace se rozzářila na všechny strany. Tolik nadšených povzdechů jsme na Salone slyšeli jen málokdy.

Preciosa

 

Preciosa

Teorie světla od LASVIT

Sklárna z Nového Boru se do toho vrhla po hlavě a představila vlastní teorii světla na téma čtyř klíčových aspektů formujících světlo – příroda, odraz, spektrum a vnímání samo o sobě. Prezentaci představila v obřích kuželech představujících zdvižené opony. Nejvíce zaujalo osvětlení Liána od Maxima Velčovského simulující světelný prales a Traces Kateřiny Handlové a Kataríny Kudějové Fulínové. Pomocí speciálního ovladače se instalace dala proměňovat a byla tak v neustálém pohybu.

Lasvit

 

Step beyond your expectation od BOMMA

Sklárna ze Světlé nad Sázavou šla v posledních letech hodně do sebe a na veletrhu představila hned několik nových svítidel – artdirektoři ze studia deFORM pro ní navrhli hned dvě kolekce Pendulum a Lens, Boris Klimek lustr Pebbels, který náramně připomínal navlečené korálky na šňůrce a ve spolupráci se švýcarskými BIG pak překvapili svítidlem Blimp.

Bomma

Bomma

In a New Light od BROKIS

Brokis ukázal hned několik kolekcí z pera své hyperaktivní artdirektorky Lucie Koldové, k tomu přidal i novou kolekci svítidel AWA od japonského designéra Fumie Shibata a Geometric také od Borise Klimka, tentokrát ve spolupráci s Lenkou Damovou.

Brokis

Brokis

One Zero od KAREL MATĚJKA

Jeden z mála českých zástupců se úspěšně probojoval na Salone Satellite, kde se prezentují začínající tvůrci – Karel Matějka se svou variabilní lampou One Zero, která u nás už předtím získala nominace hned na několik ocenění včetně ceny časopisu ELLE Decoration EDIDA. 

Karel Matějka

Karel Matějka

Na ještě více trendů a inspirace z letošního veletrhu Salone del Mobile v Miláně se můžete těšit v novém čísle časopisu ELLE Decoration – na stáncích od 7. června nebo koukněte na instagram ELLE Decoration Czech, zajímavými interiéry a produkty se to tam jen hemží. A to nejen po design weeku!

EBC promo