REKLAMA

Bohémský dotek přírody s ELLE DECORATION

REKLAMA

Kde se nachází onen průsečík mezi námi a přírodou? Je ztělesněn bohatou florou v interiéru? Kvalitním kusem dřeva, ze kterého máme konferenční stolek či se skrývá v dekoracích? Boho styl si přímo říká o naturální prožitky, ale pojďme je vyjádřit lehce kontrolovanější formou a klasický bohémský výbuch emocí jemně ztlumit. Vznikne tak prostor plný zemitých barev a uměleckých podtónů, jež se stane vaším osobním útočištěm. 

 

 

Pro každý domov je dřevo ideální volbou. Je to jeden z mála materiálů, který může mít hned několik delikátních finišů. Chcete, aby vypadal jako lesklý mramor? Nebo jej ponecháte v syrovém a nezašpiněném stavu, aby odhalil nádherné nedokonalosti uzlů a zrn. Vnášení dřeva do interiérů je jedním z nejjednodušších a nejteplejších principů přírodní invaze. Od podlah až po stropní trámy lze dřevo také regenerovat a zušlechťovat ze starších budov, aby byla zachována jeho udržitelnost a život po celá léta.

Výběr materiálů, které rezonují s vaším osobním stylem, je prvním krokem k jejich zavedení do vašeho domova. Jeden majitel domu si ve své kuchyni může užít drsnou povahu přírodních skalních stěn - zatímco jiný může ve svém obývacím pokoji upřednostňovat sofistikovanější atmosféru tmavých mahagonových podlah. Vyberte si přírodní prvky, které začleňují váš styl a spojují vás s vašimi interiéry.

Kombinace přirozených povrchů není nový koncept. Přesto může být inkorporace naturálních principů do každé místnosti vašeho domu pro někoho výzvou. Proto postupujte pomalu, opatrně a s rozmyslem. Ať už si svou ložnici zdobíte organickými prostěradly a ložním prádlem zdobeným ptáky a rustikálním listím nebo si ve své domácí kanceláři užíváte bublající zenovou fontánu, příroda se může dostat do jakéhokoli prostoru vašeho života. Navrhněte si svůj pokoj podle toho, co vás emocionálně nabije, vzruší a uklidní a pociťte, skutečnou roli, kterou může příroda ve vašich interiérech hrát.

 

 

Dřevěný nábytek je jedním z nejoblíbenějších, protože je odolný a krásně stárne. Podívejte se na řemeslně vyrobený nábytek, pokud dáváte přednost rustikální a venkovské náladě, nebo se porozhlédněte po starožitném dřevěném pokoji, jenž vnese do vašeho života nostalgii. A moderní sofistikovanost? Dřevěný nábytek s minimálními liniemi, které nejsou zdobené, může vytvořit minimalistický nádech raz dva.

S regenerací zeleného bydlení a ochranou drahocenných zdrojů došlo k obnovenému zájmu o  stavební výrobky, které byly recyklovány, získávány z jiných stavebních projektů nebo využity novým způsobem. Od starých dřevěných železničních pražců - používaných ve stropních nosných trámech, které rustikálně přitahují váš pokoj - až po staré plaňky, jež můžete pořídit od dodavatelů rekultivovaných dřevařských výrobků z místních stavebnin. Při přestavbě na takové nápady rozhodně nezapomínejte.

 

 

Jedním z nejjednodušších, nejlevnějších a nejkrásnějších přírodních prvků, na které mnozí zapomínají, je sluneční světlo. Přirozené denní osvětlení může oživit každou místnost, rozvíjí barvy ve vašem vybavení a dekoraci stěn a díky nim se lidé cítí zdraví a inspirují se. Ať už používáte okna, vypůjčené světlo ze solárních trubic vytažených ze střechy do šatníků nebo tmavých koupelen, přirozené světlo může působit jako žádný jiný element. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA