REKLAMA
REKLAMA

Designová jízda rakouským údolím

Pro Swarovski Kristallwelten neboli Křišťálové světy v rakouském Warrens kousek za Innsbruckem navrhl slavný španělský designér Jaime Hayon speciální kolotoč – šestimetrovou strukturu zdobí černobílá pruhovaná zvířátka, která jsou pro práci umělce tak typická, množství zrcadel a jako třešničkou na dortu je 12 stropních a 16 nástěnných panelů vykládaných 15 miliony křišťálů Swarovski.

 

Rakouská příroda je ze hřbetu zvířátek ještě o něco malebnější a fantasktnější než obvykle. Hayon se totiž pro vytvoření postaviček inspiroval folklorem a pohádkami, aby trefně vyjádřil radost a nadšení, které kolotoč přináší hlavně dětem. Ty se na něm mohou povozit i s rodiči nebo prarodiči, kolotoč naráz unese 28 návštěvníků všech věků a nabízí dokonce bezbariérový vchod. 

Instalace je pokračováním spolupráce Swarovski v rámci Kristallwelten – před ním se zde ukázala díla Cao Perrota, Erwina Wurma, Martina Gostnera, Kwangho Lee nebo Aloise Schilda. 

Kolotoč je ve Warrens otevřen od července do srpna každý všední den mezi 10:00 a 21:30, od září do června pak od 10:00 do 19:00. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA