Dražba umění na pomoc Ukrajině startuje. Zapojit se může každý

Do aukce se zatím zapojilo celkem pětadvacet designérů, kteří věnovali řadu uměleckých předmětů – od nádherně zdobených váz, šálků a světel až po vonné tyčinky, tapiserie a obrazy. Dražit se začne dnes přesně v 10 hodin ráno a celá akce poběží až do pátečního dopoledne. Kompletně celý výtěžek poputuje organizaci Člověk v tísni a následně na pomoc Ukrajině.

Dražit může kdokoliv, klidně i vy. Stačí v komentářích na Instagramu Elle Decoration nabídnout částku stejnou nebo vyšší než je vyvolávací cena. Pokud budete mít štěstí a vyhrajete, vybídneme vás k odeslání částky na účet vybrané charity. Propojíme vás přímo s dárcem, abyste se domluvili na předání či zaslání předmětu poštou. My se jakékoliv provize vzdáváme, veškerý výdělek poputuje na pomoc Ukrajině. 

 

Jaká umělecká díla si můžete vydražit?

Děkujeme všem, kteří se do aukce zapojili, všichni to dělají bez nároku na honorář nebo provizi a s jediným přáním – pomoci válkou sužované zemi.

Kompletní informace o tom, jak je možné Ukrajině pomáhat, najdete zde. Vybrat si můžete z mnoha možností, ať už se jedná o finanční, hmotnou nebo psychologickou podporu.