Ozvěny Východu v jarní ELLE Decoration

Většina z nás je teď myšlenkami jinde. Naše mysl se upírá na události ve východní Evropě, které se rychle mění. Co je však stabilní, je naše neutuchávající podpora přátel, kamarádů i zcela neznámých lidí na Ukrajině. A také my jsme se chtěli k situaci postavit čelem.

Zorganizovali jsme proto na Instagramu @elledecorationczech charitativní aukci designu a umění. Z malé kapky v řádu hodin vyrostla řeka pomoci a ochoty, která se rozvodnila ve smršť nabídek na nezištné darování děl, výrobků a služeb. Celkem sto dárců se zapojilo do čtyřkolové aukce, při níž se nám podařilo vybrat úžasných 668.610 Kč pro organizaci Člověk v tísni.

Dary se navíc díky partnerství Daruj správně a ČSOB zdvojnásobily – společně jsme tedy přispěli neskutečných 1.337.220 Kč. Děkujeme, nesmírně si vaší solidarity vážíme a v benefiční aktivitě na podporu Ukrajiny neustáváme.

Symbolickým gestem podpory je také naše jarní obálka – najdete na ní kyjevský apartmán, zařízený mimo jiné československým nábytkem. Naše země jsou si totiž blíže, než by se zdálo. Nejen díky sdílené historické zkušenosti s okupací, ale i v současnosti – dvě hodiny letu vzdálený Kyjev, ale i Lvov či Oděsa jsou města plná podniků s prvotřídním interiérovým designem, se kterými je obtížné se měřit v kontextu Prahy či Brna, ale také Berlína nebo Vídně.

Nabízíme vám tedy pohled do jednoho z nich – bydlení architekta Emila Dervishe, který má v oblibě vintage nábytek z bývalého socialistického satelitu. Ve vydání se totiž zabýváme nejrůznějšími druhy sběratelství – designu či uměleckých děl. Pevně doufáme, že vás číslo přivede na jiné myšlenky a vybranou estetikou potěší duši. Musíme zůstat silní, abychom mohli pomáhat.