Trendová předpověď

Přírodní tóny

Znovuobjevit sílu přírody. Tak zní trend číslo jedna, který usiluje o opětovné nastolení rovnováhy, kterou člověk svými aktivitami a vynálezy neustále narušuje. Harmonie se dá docílit skrze návrat k obyčejnému způsobu života a obklopování se originálními materiály s přirozeně regenerativními schopnostmi. Abychom mohli jít vpřed, musíme se ohlédnout zpět a znovu se učit, jak přírodní zdroje chytře používat. 

S tím souvisí i návrat k přirozenému dědictví nebarvených textilií v tónech pískově béžové, hnědé, jemných odstínů modré a měkké růžové, které jsou nejpřirozenější – k jejich udržitelnému barvení se dají využít třeba avokádové slupky, pecky nebo obal z cibule. Barvy sice nejsou zcela stálé a napořád, ale otázka zní – musí tomu tak být? Už i velké módní značky s tímto principem začínají experimentovat. 

Elle decoration
Info ikona

Hyper příroda

S přírodou okolo nás se lze propojit i prostřednictvím technologií. A děje se to čím dál tím častěji! „Rozšířená realita je stejně skutečná jako realita sama,“ říká 3D umělkyně Ines Alpha. Podle ní není budoucnost rozdělena do několika realit - fyzické a virtuální -, ale místo toho se stává jednou hybridní realitou, ve které se tyto světy přirozeně mísí. 

Digitální prostředí nemusí jen napodobovat přírodní svět a jeho zákonitosti, ale na základě nich vytvářet zcela nová, vlastní pravidla. To se týká například barev – hyper přírodní už nemusí znamenat jen pískovou, trávovou nebo hnědou jako je kůra stromu a listí na podzim. Hyper příroda využívá technologií, díky kterým je možné zachytit jiné světelné vlnové prvky, než lidské oko normálně vidí. Barvy se stávají výraznějšími – od nadpřirozeně zelené až po intenzivní fialovou – a povrchy hmatatelnějšími. 

Elle decoration
Info ikona

Nová identita

Trend číslo tři je spojovaný hlavně s mladou generací, která už se nasytila pastelových barev a posouvá změkčené odstíny dále. Podobně jako identita i barevná škála se stává tekutou, prolíná se navzájem a jako pojítka používá šedé a světlé khaki tóny spolu s výraznou oranžovou. 

Kulturní posílení

Minority opouští zapomnění a vydávají se na cestu na výsluní. Budoucnost je totiž o přijímání a ocenění odlišných řemesel, identit a kulturních dědictví. Ruční práce je vnímána jako vítaný aktivistický přístup k designu, který se podílí na pozitivních sociálních změnách. Tento trend velí – propojte se s minulostí a najděte pro ní uplatnění v současnosti!

Barevnou škálu tvoří syté, nicméně tradiční odstíny. Často se jedná o primární barvy, doplněné o korálovou a šeříkovou. Klíčové je využití více barev, které působí radostně a vesele. 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA