Vychází podzimní ELLE Decoration, uspokojí i ta nejroztodivnější přání

Podzimní číslo ELLE Decoration se dívá na design jako na zážitek. Volný prostor nebo výhled, do kterého se rozlétnou myšlenky. Chutě na talíři, co dokážou překvapit. Ale taky sedačka s tak příjemným potahem, že se vám z ní těžko zvedá, nebo struktura zdi, které se toužíte dotknout. Důraz na zážitek z interiérového designu se čím dál hlouběji propisuje do řešení architektury i jeho vybavení. Poslední dobou navíc nabízí dva výrazné póly, ze kterých lze vybírat: jedna část slaví návrat postmoderny, divokých barev a individuality, ta druhá usiluje o nenápadnost, nadčasovost a velebí patinu. V podzimním čísle vám poodkryjeme kousek od obou a na vás už bude rozhodnout se, která vám sedí víc.  

Nalákáme vás do čerstvě zrekonstruovaného hotelu Perk v podhůří Jeseníků, který dává zanedbanému funkcionalistického domu v centru Šumperku novou šanci zazářit. Je dotažený od menu v přízemí až po střešní terasu se saunou a nabízí nebývalou přehlídku českého a zahraničního designu pod taktovkou Lucie Koldové. Z období první republiky je i zrekonstruované bydlení v Klatovech, které znáte z obálky. Architekt a designér Matěj Janský do něj nechal na míru vyrobit retro radiátory i radikální modrou vestavbu, která vám rozproudí krev v žilách! Neobvyklý pohled na historický prostor najdete také v článku o staré fabrice v Semilech, z níž brzy bude evropské multikulturní centrum. Než se tak stane, zaplnili jsme ji designem a zasnili se, jak krásně by se v bývalé továrně na šály a šátky bydlelo už teď. Ze říše snů je i návštěva resortu Amangiri, do něhož se vydala fotografka Lenka Ulrichová. Architekti jej zapustili do červených písků utažské pouště a interiéry osekali na minimum.  

Začtěte se do podzimního čísla a vychutnejte si atmosféru kurátorovaných zážitků spolu s námi. Škála je bohatá a uspokojí i ta nejroztodivnější přání. Svůj výtisk či rovnou předplatné si můžete objednat na této adrese.