Přejít k hlavnímu obsahu

Druhý srpnový úplněk podle čísel a hvězd: Touha po svobodě bude mocná

Čeká nás druhý srpnový úplněk

Brzké ranní hodiny posledního srpnového dne s sebou přinesou už devátý úplněk v letošním roce. Navíc půjde o tzv. superúplněk, což je stav, kdy se Měsíc na své oběžné dráze dostane do tzv. přízemí a ocitne se nejblíže k planetě Zemi; pozorovateli se pak na jasné obloze jeví jako větší a jasnější. V době úplňku býváme obecně citlivější a vnímavější, snadněji podléháme emocím, mnohdy hůře spíme a můžeme se (nejen v důsledku toho) cítit unavenější než obvykle. Nedoporučují se náročné lékařské zákroky ani výraznější fyzická zátěž. Vhodný je naopak klidový režim a v rámci možností odpočinek. Mějte tuto skutečnost na paměti a nepouštějte se do žádných složitých úkolů, které lze odložit na jindy. Buďte k sobě vnímaví a nejděte zbytečně proti svému nastavení.

Den popluje na vlně citlivého znamení Ryb

Celý úplňkový den popluje na vlně citlivých Ryb. Jde o dvanácté znamení zvěrokruhu, proměnlivé a intuitivní. Lidé narození v tomto rozmezí roku prakticky neustále vstřebávají dojmy z okolního prostředí a současně si uvědomují i vnitřní podněty. Jejich nitro bývá složité a pro druhé neproniknutelné; Ryby se často uzavírají do soukromého světa snů, kde rády a dlouho přebývají. Dostanou-li se do krajnosti, mohou mít následně potíže vrátit se ze světa vlastní fantazie zpátky a žít obyčejný, mnohdy stereotypní život. Pak inklinují k závislostem všeho druhu, protože se nechtějí smířit s realitou všedního dne. Rybám sluší cokoli kreativního; v takových oborech bývají úspěšné i šťastné. Kromě uměleckých profesí mohou být zrozenci v tomto znamení úspěšnými léčiteli a lidmi pracujícími s energiemi a duchovnem. Mívají proměnlivé nálady, období nadšení a optimismu pravidelně střídají smutné dny zastřené mlhavou apatií. Ryby jsou nicméně vizionáři, kterým se daří pozvednout ducha ostatních humorem, přirozeným kouzlem a sympatickým vystupováním.

V podobných energiích bude plynout i celý 31. srpen. Přeneseme-li charakter citlivých Ryb na úplňkový den, utvoříme si jasnější představu o jeho energii. Můžeme se cítit méně vyrovnaní, úsměvy budou střídat zamračené čelo a potřeba uniknout běžným stereotypům. Budeme však vnímavější ke svému okolí a ledasco se nám podaří pochopit lépe než za běžných okolností. Zvlášť obezřetní je třeba být v souvislosti s alkoholem a ostatními návykovými látkami, cukr nevyjímaje. Na přetřes se dostanou partnerské vztahy i vztahy obecně, dávné křivdy i současná nedorozumění, podobně jako srovnávání dávných snů s realitou.

Mohlo by se vám líbit

Velký partnerský horoskop podle znamení zvěrokruhu

Partnerský horoskop vám odhalí, jaká znamení spolu nejlépe vychází a komu to nejspíš bude ve vztahu skřípat. Dozvíte se, jakou šanci mají různé kombinace znamení na pevný a trvalý svazek a možná i zjistíte, na čem potřebujete zapracovat, aby vaše partnerství bylo šťastné a naplněné.
elle.cz

Co na 31. srpen říká numerologie

Zajímavé číselné kombinace, které vzniknou po numerologickém rozkladu dne, nasměrují úplňkovou energii blíže naší podstatě a touze po vnitřní svobodě. Nebude nám komfortně v žádné z podřízených pozic, nebudeme ochotni více tolerovat něčí nadvládu. Psychika bude sice rozkolísaná, přesto nám bude jasné, za čím chceme jít. Pod vlivem okolností ale nebude vůbec jednoduché prosadit svá přání a vykročit jejich směrem.

0-6 hodin

Velmi časné ranní hodiny úplňkového dne nebudou přát klidnému spočinutí. Abychom si mohli opravdu odpočinout, bude třeba mít daleko od hlavy veškerou elektroniku, mobilní telefon nevyjímaje. Jakékoli elektromagnetické vlnění může spánek nepříjemně narušovat. Ani sny nebudou zrovna klidné a také v jejich rámci můžeme prožívat mimořádné zvraty.

6-12 hodin

Dopoledne se odehraje v bojovném duchu a snaze vymanit se všemu, co nás z našeho pohledu omezuje. Osobní svoboda bude velké téma, dopracovat se k ní však někdy trvá celý život. Přes všechnu svou bojovnost budeme však uvnitř citliví a náchylní brát si věci zbytečně moc k srdci. Pocit izolace a nepochopení se mohou přihlásit o slovo především mezi půl desátou a dvanáctou hodinou.

12-18 hodin

Základ celému odpoledni budou tvořit ženské energie a především ženská témata. Pocítíme touhu sdílet své pocity s druhými a cítit jejich účast, ke slovu se dostanou také záležitosti táhnoucí se napříč ženskou linií rodu. Můžeme vnímat vyšší potřebu zajímat se o své předchůdkyně a o to, co a jak v životě řešily.

18-24 hodin

Večer a noc mohou přinést jakési pochopení a uzavření některých témat, hluboký nádech a pocit znovuzrození. Vnímaví jedinci zaznamenají jakýsi vnitřní posun, možná i pochopení toho, v čem skutečně spočívá svoboda.

autorský článek