Přejít k hlavnímu obsahu

Řekněte mi své znamení a já vám řeknu... Jaká jste filmová postava

BERAN 21. 3. – 20. 4.

Rose DeWitt Bukater: Titanic

Nemáte rádi, když vám někdo říká, jak byste se měli c250hovat, oblékat nebo s kým se přátelit, a často se stane, že uděláte pravý opak. Vaše (až dětská) vzdorovitost a schopnost riskovat vše, abyste prožili něco opravdového a nezapomenutelného, je obdivuhodná. Ne vždy dopadne vše, jak jste si vysnili, nikdy ale nemusíte pochybovat, co by kdyby.

BÝK 21. 4. – 21. 5.

Alenka: Alenka v říši divů

Sebejistí, ušlechtilí a vždy zdvořilí Býci, váš smysl pro povinnost a schopnost odolat nepřízni osudu z vás činí vhodné kandidáty, ať už jde o běžné krizové situace, nebo záchranu celé říše. Občas ale máte, stejně jako Alenka, problém respektovat autority a děláte ukvapené závěry. Zamyslete se příště ještě jednou, než odpovíte na otázku: ,,Proč je havran jako psací stůl?“

BLÍŽENCI 22. 5. – 1. 6.

Mindy Chen: Emily v Paříži

Vynikáte v mnoha činnostech a nenecháte si ujít jedinou příležitost se předvést i před publikem. Na druhou stranu ale poznáte, když vaši přátelé potřebují vyslechnout a poradit a jste tu v těchto momentech jen pro ně. Kamkoli se vrtnete, dokážete rychle nasát místní kulturu a zvyky, a cítíte se tak i v cizích zemích jako ryba ve vodě.

RAK 22. 6. – 22. 7.

Daenerys Targaryen: Hra o trůny

Vaší hlavní zbraní je intuice, která může dorůst, budete-li jí poctivě naslouchat a rozvíjet ji, do vizionářství. Nerozhodujete se ale vždy jen na základě pocitů, jste také výbornými stratégy a dokážete promýšlet věci do důsledku. Pamatujte, že veškerou moc, kterou disponujete, byste měli užívat k dobrým účelům, intrikaření se vám může vymstít.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie a osudová čísla: Matematika, kterou si zamilujete!

Čísla jsou nesmírně inteligentní, jsou všude kolem nás. Umí skvěle definovat náš charakter a nastínit naše směřování. Numerologie hýbe našimi životy, o tom není pochyb. Stále na své osudové číslo nevěříte?
elle.cz

LEV 23. 7. – 22. 8.

Samantha Jones: Sex ve městě

Žijete a milujete odvážně a sebejistě a podle svých představ, a často tak lidem okolo ukazujete, jací by hluboko uvnitř chtěli být, což z vás činí špetku kontroverzní osobnost. Nikdy se ale nechováte vůči přátelům sobecky, naopak, jste těmi, komu se lze svěřit s jakýmkoli problémem. Nemáte totiž ve zvyku své bližní soudit.

PANNA 23. 8. – 22. 9.

Hermiona Granger: Harry Potter

Metodické, odvážné a důvtipné Hermioně se velmi podobáte. Umíte velmi dobře číst mezi řádky, takže vám mnoho věcí dochází dřív než ostatním, a dokážete pohotově reagovat na všechny situace, které vám život přináší. Do svého osobního prostoru si nepouštíte druhé úplně snadno, přátelství, která navážete, jsou ale věčná.

VÁHY 23. 9. – 23. 10.

Natalie: Láska nebeská

Neexistuje snad nikdo, kdo by neměl rád upřímnou, nekonvenční a místy až roztomilou Natalii. V zaměstnání máte vysoké cíle, raději ale ustoupíte ze svých nároků, než abyste se probíjeli dopředu za použití ostrých loktů. V rámci rodiny jste stálým, pečujícím členem a na školních besídkách jistým divákem. Umíte zkrátka vnést radost a harmonii všude, kam přijdete.

ŠTÍR 24. 10. – 22. 11.

Miranda Priestly: Ďábel nosí Pradu

Stejně jako Miranda máte věci rádi pod kontrolou a nejste spokojení, dokud je nedotáhnete k dokonalosti. Vaše okolí tuto vlastnost respektuje a málokdo si dovolí vám do rozhodování zasahovat. Pod nepřístupným zevnějškem se ale skrývá výjimečný smysl pro spravedlnost, a tudíž lze říci, že stejně nároční jako vůči druhým jste i vůči sobě samým.

Mohlo by se vám líbit

Prastarý perský horoskop: Co napoví o vašich vlastnostech a osudu?

V každé kultuře se hledaly významy a symboly, které pomáhaly člověku pochopit jeho osud. Prastarý perský horoskop třinácti zvířat inspiruje i dnes, v 21. století. Co můžete vyčíst z jeho řádků?
elle.cz

STŘELEC 23. 11. – 22. 12.

Mia Wallace: Pulp Fiction

Jste jako Mia fascinující, nezávislí a silní, ale zároveň citliví a křehcí. Přesně víte, co chcete od života, a nebojíte se pro to jít. Rádi se bavíte a jste šťastní, když se baví i lidé okolo vás. Čas od času se vám ale oheň, který ve vás dřímá, vymkne z rukou – ostatně vaše minulost je obestřena rouškou tajemství, kterou jste ochotní poodhalit jen málokomu.

KOZOROH 22. 12. – 20. 1.

Buffy Summers: Buffy, přemožitelka upírů

Nejkrásnější, nejefektivnější a nejodhodlanější mezi všemi ničiteli upírů v celé popkultuře. Podobně jako ona vkládáte do všech svých činností 100 %, a svých cílů tak dosahujete, v porovnání s ostatními, v rekordním čase.

VODNÁŘ 21. 1. – 20. 2.

Yoda: Star Wars

Znáte jinou filmovou postavu, která vydržela několik století bojovat za své vznešené ideály a osvobození celé galaxie? Vodnáři ovládaní planetou Saturn jsou považováni za staré duše, kteří se nebojí své nápady šířit do společnosti, a zanechávat tak za sebou nesmazatelnou stopu.

RYBY 21. 2. – 20. 3.

Amélie Poulain: Amélie z Montmartru

Nahlížíte na svět přes růžové brýle a ve všem vidíte to dobré, zároveň jste svobodomyslní a máte rádi dobrodružství. Pokud do tohoto koktejlu vlastností přidáme ještě špetku svůdnosti a tajemnosti, který vyplývá z vaší spíše uzavřené povahy, dopracujeme se až k Amélii.

Tento horoskop najdete mimo jiné v tištěném vydání červencové ELLE. Ještě svůj výtisk nemáte? Objednat si ho můžete pohodlně až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Mohlo by se vám líbit

Keltský horoskop posvátných stromů: Jaké vlastnosti a osud určuje vám?

V keltském horoskopu je lidská povaha charakterizována vlastnostmi stromů. Najděte si podle data narození ten svůj.
elle.cz

Zdroj: Autorský článek