Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop od 21. srpna: Býci budou řešit zlost, Střelci závist

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Pod slovem odvaha si lze představit ledasco, jedno je ale jisté. Být odvážným člověkem znamená nebát se vybočit z davu a stát si za svým i v okamžiku, kdy se naše postoje nesetkávají s kladnou odezvou. Někdy naopak. Odvaha je i vaše téma pro nadcházející týden. Jste-li přesvědčena o své pravdě, neuhýbejte stranou. Vyslechněte si druhé, ale rozhodujte se sama za sebe. V té souvislosti si odpovězte na tyto otázky:

 • Nakolik jsou pro mě důležité názory ostatních a jak moc mě ovlivňují při mém rozhodování?
 • Kdy se mi nevyplatilo, že jsem se nerozhodla podle svého přesvědčeni a nechala se ovlivnit přáním druhých lidí?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Negativní emoce jsou obvykle tím, oč nikdo nestojí. Mnozí jsou dokonce přesvědčeni, že bychom je vůbec neměli prožívat – a prožíváme-li, je s námi něco špatně. Opak je ale pravdou. Čas od času je užitečné zažít i emoce, které jsou považovány za “špatné”, protože nám dávají podnět k zamyšlení, co v našem životě není tak, jak bychom si přáli. Negativní emoce, konkrétně zlost, je i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se v té souvislosti nad těmito otázkami:

 • Co mě opakovaně rozčiluje a proč?
 • Jak mohu svou zlost využít ve svůj prospěch – co mi ukazuje?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Do budoucnosti obvykle hledíme s nadějí (nebo se o to alespoň snažíme). Vkládáme do ní své projekce a touhy, čekáme na spásné „”… Těšit se na budoucnost je v pořádku, důležité ale je nezapomínat na přítomnost, která to, co bude, ovlivní především. Budoucnost je i vaše aktuální téma. Nesoustřeďte se na ni příliš a vědomě prožívejte každý okamžik svého života. Žijte teď. V této souvislosti najděte odpovědi na následující otázky:

 • Na co se momentálně nejvíc těším? A jak moc s tím souvisí to, co žiji nyní?
 • Chápu úzkou souvislost mezi přítomností a budoucností? Co dělám nyní pro to, abych později došla, kam potřebuji?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Udržet si radost a nadšení ze života nebývá vždy snadné. Zvlášť v dnešní době, která není zrovna jednoduchá. Přesto je to reálné; důležité v té souvislosti je, nakolik jsme uvnitř pevní a jistí sami v sobě. Životní nadšení je i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na to, že pocit, který ze svého života máte, můžete sama velmi výrazně ovlivnit – vy o něm rozhodujete. Zamyslete se v té souvislosti nad těmito otázkami:

 • Jak se momentálně ve svém životě cítím a proč?
 • Kdy naposledy jsem něco dělala s nadšením? A jak mé nadšení ovlivnilo výsledek?

Posvátný indický horoskop: Poznejte svou karmu a to, co o vás vypovídá

elle.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Méně někdy znamená více, což potvrzuje mnoho příkladů ze života. Může se to týkat i péče o své blízké. Neustálá pozornost a snaha pomáhat bývá občas kontraproduktivní; důležitá je správná míra, stejně jako schopnost objektivně posoudit situaci. Péče a starost o druhé je i vaše současné téma. Naučte se správně posuzovat situaci, aby vaše případná péče a snaha pomoci nebyly tím, co výsledku spíše uškodí. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Nemívám sklon nepřiměřeně pečovat a strachovat se o své blízké?
 • Kdy naposledy se mi má potřeba pečovat o druhé nevyplatila? Jak jsem se z toho poučila?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Každý člověk je unikátní bytost s originálním nastavením. Míváme různé pohledy na situace, rozdílné prožívání a myšlení. Každému vyhovuje jiné životní tempo a co jednomu připadá pomalé, pro druhého je až příliš rychlé. To je třeba ctít a uvědomovat si v kontaktu s druhými, zejména v okamžiku, kdy cítíme nesoulad v rámci nějaké spolupráce. Životní tempo je i vaše současné téma. Nezapomínejte respektovat nastavení druhých, podobně si však uvědomte také své vlastní. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Řekla bych o sobě, že jsem aktivní a rychlá, nebo mi spíše vyhovuje pozvolné tempo?
 • Dokážu odlišit přirozenou pozvolnost od lenosti, která se za ní mnohdy ukrývá?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Říká se, že lež má krátké nohy, přesto občas vydrží dlouho běžet. Někdy bývá velmi překvapivé, nakolik jsme ochotni něčemu věřit, přestože nás naše instinkty opakovaně varují a vysílání někdy i poměrně výrazné signály. Věřit iluzi, kterou nám druzí předkládají, bývá pohodlné. Proto někdy raději utlumíme vnitřní varování a předstíráme, že je vše v nejlepším pořádku. Iluze versus realita je i vaše aktuální téma. Buďte pravdivá k sobě i ke svému okolí a zamyslete se nad následujícími otázkami:

 • Co si opakovaně odmítám připustit?
 • Co pro mě znamená pravda? Jsem schopna dát druhou šanci člověku, který mi lhal?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Mít dobrý záměr je jedna věc, jeho realizace druhá. Výsledek pak ani zdaleka nemusí odpovídat tomu, oč jsme usilovali. Proto je dobré důležité věci konzultovat, stejně jako ty, o kterých nic nevíme. Předejdeme tím následnému rozčarování z výsledku a ztrátě nadšeni pro další případné akce. Záměr versus výsledek je i vaše aktuální téma. Nepouštějte se sama do věcí, jímž nerozumíte. Zvlášť opatrná buďte v souvislosti se zdravím, kde hrozí někdy i velmi nepříjemné následky. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy se mi jednoznačně vyplatila konzultace s odborníkem? Tuším, jak by bez ní celá akce dopadla?
 • Pokud jde o zdravý životní styl, nakolik se cítím být „v obraze”? Znám své tělo a jeho potřeby?

Horoskop: Každé znamení zvěrokruhu říká „miluji tě“ svým způsobem

elle.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Závist je bohužel člověku vlastní a patří k němu snad od počátku věků. Lidé si dokážou závidět ledasco, především ovšem úspěch. Vždyť ten se – jak se v naší krajině občas s nadsázkou říká – neodpouští. Není to v pořádku ani akceptovatelné, bohužel jen málokdo s tím něco zmůže. Závist je i vaše aktuální téma. Nenechte se otrávit lidmi, kteří vám nepřejí úspěch, a pokuste se povznést nad jejich malost. Zamyslete se v této souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Setkávám se často s lidskou závistí? A jak se k ní celkově stavím?
 • Záviděla jsem naopak já v poslední době někomu jeho úspěch? Co mě k tomu vedlo?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Svoboda má pro různé lidi různé významy. Není snadné ji definovat, protože víc než o cokoli jde o pocit. Být svobodná je záležitost vnitřního prostředí, dospět k ní však stojí především odvahu. Nikdo z nás navíc nemá zaručeno, že k té skutečné svobodě jednou dojde. Svoboda je i vaše aktuální téma. Zamyslete se nad tím, jak svobodu vnímáte vy, a odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Cítím se ve svém životě svobodná?
 • Jaké jsou podle mě základní „kritéria” svobodného člověka?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Říká se, že tu skutečnou krásu si nosíme uvnitř. Jistě jde o pravdivé tvrzení, je ale třeba přiměřeně pečovat také o krásu vnější. Rovnováha mezi péčí o duši a o tělo je důležitá, potřebná a často nedoceněná. Krása je i vaše aktuální téma. Nepodceňujte význam vnitřní krásy, ale ani naopak nepřeceňujte tu vnější. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Pečuji o svou vnější krásu přiměřeně – nepřeceňuji či nepodceňuji její význam?
 • Jak se naopak starám o svou skrytou krásu – jak kultivuji své vnitřní prostředí?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Lidé, kteří svou energií dokážou druhé povzbudit a příjemně naladit, není nadbytek. Naopak jich bývá málo. Jde o vzácné osobnosti, jejichž charisma bývá nepřehlédnutelné a životní nasazení obdivuhodné. Odkud svou sílu čerpají se lze jen domnívat, pravdou zůstává, že je jen málokdy zastihneme nenaladěné. Naladění je i vaše aktuální téma. Zamyslete se nad tím, nakolik umíte (a chcete) být pro druhé světlem a inspirací, a jak můžete tohoto cíle dosáhnout. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Znám někoho ve svém okolí, jehož ostatní pro jeho výjimečnou energii vyhledávají?
 • Kde čerpám svou životní energii já?

autorský článek