Randit s mladším mužem není hřích Aneb důvody, proč se toho nebát

Pokud se seznámíte s novým mužem, začnete se spolu stýkat, je vám s ním skvěle a až po čase zjistíte, že je mladší, zřejmě vás ani nenapadne uvažovat o tom, že byste měla v randění přestat. Proč také? Je vám s ním fajn a jak jste v uplynulých dnech zjistila, věk nehraje až takovou roli.

V případě, že ale předem víte, že je váš partner mladší, první rande si podle psychologů více rozmýšlíte. Důvodů je mnoho a jsou tak trochu dány společenskými normami. Vztah mezi mladším mužem a starší ženou budí pozornost od nepaměti. Naopak vztah mezi starším mužem a mladší parnterkou zdá se být pro společnost naprosto v pořádku. Je to až s podivem vzhledem k tomu, že podle vztahových koučů, randí starší ženy s partnery nižšího věku velmi často. Čím to je?

Láska v ohrožení. Jak bytová krize míchá vztahovými kartami?

elle.cz

Podle párové terapeutky Loonie Barbachové je vysvětlení snadné. Pohled dnešních žen na sebe samé a na jejich potřeby se dramaticky změnil. Dnešní ženy nejsou pouze těmi, které mají své místo výhradně doma a smyslem jejich života není pouze starost o rodinu a domácnost. Ženy jsou si dnes více vědomy svých možností a náležitě je využívají. Navíc se samy sobě věnují v mnohem větší míře, což jim zvyšuje seběvědomí a vztah s mladšími muži pro ně není už tak nemyslitelný, jako tomu bylo ještě před pár desítkami let. Ženy jsou více emancipované a uvědomují si, že mají stejné právo na potěšení jako jejich protějšky. A je jedno, jaké má jejich „potěšení“ datum v občance.

Co můžete očekávat v náruči mladšího partnera?

Nespoutaná vášeň zdá se být na pomyslném žebříčku benefitů nejvýše. Sex je najednou opět zábavný, jeho frekvence je více než častá a touha experimentovat se vrátila. Nové (velmi sexy) prádlo, hračky, nečekaná touha dostavující se v překvapivých situacích, odvaha poznávat nepoznané, uvolnění, užívání si. Cítíte se opět žádanou a tenhle pocit je pro vás jako živá voda.

Bezstarostnost, odvaha a energie jsou dalšími důkazy toho, že vztah s mladším mužem má smysl. Nebojí se riskovat a svou odvahou a bezprostředností snadno nakazí i vás. Vrátíte se s ním o pár let zpět a vzpomenete si na doby, kdy jste se ani vy nebála riskovat a šla jste do věcí po hlavě. Tenhle návrat k sobě samé si zamilujete.

Vaše sebevědomí. Pokud máte mladšího partnera, pravděpodobně se budete trochu více snažit. A to není vůbec na škodu. Pravidelné návštěvy fitka, kadeřníka, kosmetiky, nákupy nového oblečení, vaření nových pokrmů, zkoušení nových věcí… To vše děláte proto, abyste se mu líbila a udržela se v hledáčku jeho zájmu. Díky tomu se ale také vy sama cítíte mnohem lépe a sebevědoměji. Sláva mladším mužům!

Zjistěte, kolik sexu byste měla mít a jak se bránit, když je ho příliš

elle.cz

Neutchající humor, který vás bude nejspíš provázet od rána až do večera. A smích je přesně to, co každá žena potřebuje jako sůl. Navíc úsměv je ten nejlepší make-up a když vám ho dokáže na tváři vykouzlit váš drahý, je to zkrátka výhra.

Respekt a zasloužený obdiv. Máte více zkušeností, nadhledu a váš milý se od vás může učit, popřípadě se vámi nechat inspirovat. Najdenou jste to vy, ke komu se vzhlíží a kdo je ve vztahu ten, kdo má co říct a inspiruje. Jak osvěžující.

Pokud jste se zamilovala do mladšího muže, hoďte starosti za hlavu a užívejte si nově nalezenou lásku a svobodu na maximum. Zapomeňte na předsudky, soudy druhých a společností rádoby zavedené pravidla toho, co je v pořádku a co už je tak trochu za hranou. Žádné pravidlo není natolik striktní aby vám mohlo bránit ve štěstí, potažmo v lásce. Nenechte se ničím a nikým odradit a vychutnávejte si tenhle elixír mládí v podobě mladšího přítele plnými doušky. Na zdraví!

Zdroje: Elle.com, CNN Health, Vice.com