Přejít k hlavnímu obsahu

Magický říjnový úplněk podle čísel a hvězd: Setkáte se s tajemnem

Setkáte se s tajemnem

Přijdou nás navštívit zesnulí, ale také nám poradit, co s naším životem dál. Za tohoto úplňku si proto zapalte svíčku, ať jim cestu k vám usnadníte. V tento den se může stát i zázrak. Úplněk nebo novoluní na konci října vždycky otevírá pomyslnou bránu ze světa mrtvých do světa živých, a tím správně začíná období Haloweenu, Dušiček nebo dávný keltský svátek Samhain.

Budete blízko svým plánům, mnozí naleznou cestu

Protože bude tento úplněk kulminovat v pozdních sobotních hodinách, počítejte s tím, že pod jeho taktovkou se bude odvíjet i část neděle. Je zajímavé, že tentokráte úplněk připadl přesně na noc, kdy se posouvá čas. Vzhledem k tomu, že je v něm zainteresovaný Merkur, těžce napadený Marsem, lze očekávat velká dramata na cestách v tuto noc. Zmatek, hádky, komplikace. Pokud je to tedy možné, vyhněte se cestování. Nejlepší by bylo strávit tento víkend meditací, přemýšlením o životě, posloucháním hudby nebo vycházkou někam za uměním. Také posezení s přáteli nebo v rodinném kruhu může přinést ovoce. Pokud se naladíte společně na jedinou věc, může vás oslovit zajímavý nápad nebo myšlenka, jak si svůj život vylepšit. Také se v rodinném kruhu snáze napojíte na své drahé zesnulé.

Horoskop na říjen: Váhy ovládnou situaci, Střelci a Lvi si polepší

elle.cz

Získáte jasnozřivost

Nejvíce budou obdařeni jasnozřivostí Štíři, ti budou přímo sršet svým magickým charisma a mohou tím až děsit. Ryby budou skvělá média, proto jim dobře naslouchejte, a Rakům se může podařit někoho vyléčit nebo mu aspoň ulevit. Úplněk zesílí jejich léčitelské schopnosti. Býci mají úplňkový měsíc přímo ve svém znamení, mohou být příliš omámení, jako náměsíční, ti by se měli v tento čas vyhnout obloukem alkoholu a držet se reality, nebo aspoň dobrého přítele. Pozor na emoce a vztahy by si měli dát Lvi a Vodnáři. Tento úplněk jim nejspíš pošramotí sebevědomí. A to tato dvě znamení nemají ráda. Nalaďte se na duchovní záležitosti, odpoutejte se od hmoty. Nemyslete na své konto a na práci. Tohle je čas pro duši a na opravdové hluboké city.  To bude nejlepší program na tento úplněk.

Horoskop od 23. října: Raci oslaví zisk, Panny políbí múza či ctitel

elle.cz

Jak na tom budeme během dne? Které hodiny budou příznivé a které naopak mohou přinést problém?

V sobotu od půlnoci do 5. hodiny ranní se nenechte rušit ve svém odpočinku. Soustředění bude na bodu mrazu a ani fyzická aktivita nebude korunována úspěchem. Pokud nemůžete spát, dejte si meduňkový čaj a pusťte si Vivaldiho.

Od 5. hodiny a 11. hodiny nasaďte tempo. Čas bude dobrý na nenáročné domácí práce a na případně nákupy. Žádné delší cestování a pozor na neznámé lidi kolem vás.

Od 11. hodiny do 16. hodiny ideální čas na procházku přírodou, spojenou s příjemným posezením v kavárně nebo cukrárně a je také vhodný na akce s dětmi.

Od 16. hodiny do 23. hodiny vhodná doba na všechny společenské aktivity, zejména pak na divadlo, koncert, volte ale dobře, aby to harmonizovalo s magickou nocí a správně vás naladilo na esoteriku,  mystiku, kouzla a čáry, kterým noc přeje.

Od 23. hodiny do 5. hodiny v neděli ráno noc plná magie. Počítejte s tím, že sny budou více než zajímavé. Přemýšlejte o nich, nejspíš budou věštecké nebo ponesou důležitou radu. Pokud zapálíte svíčku a budete se jen trochu snažit, dočkáte se setkání.

Od 5. hodiny do 7.hodiny skvělý čas na ranní kávu nebo raději levandulový čaj spojený s ranní meditací. Dobré by bylo také lehce protáhnout své tělo.

Od 7. hodiny do 11. hodiny by byl dobrý čas na krátkou nedělní procházku před obědem, abychom se probrali z magického vlivu tohoto silného úplňku. Pondělí je pracovní den. Nedělní odpoledne je vhodné k rodinné sešlosti a též k návštěvě kultury.

Zdroj: Autorský článek