7 nejčastějších chyb, které děláte v létě. A ubližujete své pleti

 

Klíčová ochrana před sluncem

Nejčastější chybou v rámci letní péče o pleť je opomíjení opalovacího krému s SPF. Ochrana kůže je klíčová, protože UV záření způsobuje rakovinu a známky předčasného stárnutí. Přípravky s SPF by se měly nosit každý den, a to po celý rok. V létě a na jaře je však zavádění těchto produktů do našich rutin nejdůležitější. Opomínat by se nemělo ani na to, že ochranné prostředky by se měly aplikovat každých šedesát až devadesát minut. 

Kromě toho, že ženy tyto důležité přípravky občas zapomínají užívat, stává se také to, že krémy či opalovací spreje s SPF chybně nanášejí. Zatímco některé přípravky se mají aplikovat pod make-up, jiné naopak na make-up. Důležité je si pečlivě nastudovat, jak a kdy se mají přípravky používat.

Krémy bedlivě rozlišujte

Mnohé dámy své pleti škodí také tím, že šetří peníze a pořídí si jeden opalovací krém na celé tělo. Opalovací krémy, mlhy a spreje, které mají sloužit na tělo, by však neměly být užívány na obličej. Pokožka obličeje je obecně citlivější na podráždění a potřebuje speciální produkty. Výrobky na tělo často obsahují alkohol a pokožku obličeje zbatečně vysušují. Opalovací přípravky určené na obličej jsou vyrobené tak, aby pleť nedráždily a nezpůsobovaly akné. Lidé, kteří mají aknózní nebo citlivou pleť, by si na toto nevhodné užívání měli dát velký pozor. Investice do kvalitních a vhodných výrobků se v této oblasti jednoznačně vyplatí.

Líčidla s SPF nestačí

Ačkoliv jsou líčidla s SPF skvělou moderní vymožeností a mnohé ženy je vyzdvihují do nebes, je nutné si uvědomit, že nejsou dostatečnou ochranou před silnými a častými slunečními paprsky. Make-up s SPF je pouhou třešničkou na dortu v ochraně před UV zářením. Zapomínat by se nemělo také na užívání lesků či balzámů na rty s SPF. 

 

Pleť potřebuje přírodní make-up

elle.cz

 

Pozor na ranní exfoliaci

V létě může pleť podráždit také ranní peeling. Tento proces by měl být prováděn večer, stejně jako nanášení AHA a BHA kyselin, retinolů či retinoidů. Ačkoliv by to mnohé ženy asi nenapadlo, vrstva odumřelých kožních buněk funguje jako ochrana před UV zářením. Pokožka tak po ranní exfoliaci může být citlivější a náchylnější ke spálení sluncem. 

Make-up může pleť pořádně potrápit

Zhoršení stavu pleti v létě způsobuje také nošení těžkých make-upů a pudrů. Tyto dekorativní produkty způsobují větší pocení, ucpávání pórů a následnou tvorbu akné. V teplých měsících by tak ženy měly volit například BB krémy s lehkou texturou. 

 

7 beauty mýtů, které ničí naší pleť

elle.cz

 

Doba spotřeby

S akné, vyrážkou a dalšími kožními problémy se budou v létě muset popasovat ženy, které používají již prošlé produkty z předešlých let. Ženy, kterým záleží na jejich vzhledu i zdraví, by si tak měly dát pozor na to, jak dlouho produkt doma mají a jak dlouho ho používají. Doba spotřeby se pohybuje od dvou do tří let, a to v závislosti na zvoleném složení. Zároveň je nutné dbát i na skladování. Výrobek by neměl zůstat v autě, na přímém slunci nebo dokonce v koupelně, která má tendenci příliš vlhnout. 

Zapomínáte na hydratační produkty

Hydratace, hydratace a zase hydratace. Ta je v beauty rutině klíčová, zabraňuje totiž vzniku častých problémů s pletí. Ačkoliv se v létě mnohým ženám zdá, že jejich pleť je spíše mastná, takže nepotřebuje hydrataci, opak je pravdou. I v teplých měsících by se pokožka měla důkladně hydratovat. Vychytávkou může být například přechod na hydratační krémy na vodní bázi.  

 

Glow efekt na počkání aneb 5 kroků, jak rozzářit pleť

elle.cz

 

Zdroje: Real Simple, Health, Style Story