The Art of Color: neobyčejný výlet do světa barev značky Dior

V prostorách The Designer Gallery v pražském Centru Chodov se koná výstava The Art of Color. Představuje jedinečnou cestu do světa barev značky Dior, v níž se módní a make-up trendy proplétají se symbolismem a silou barev a tím, co na značce mají ženy po celém světě tak rády – unikátním přístupem ke kráse.

Mezi butiky známých světových a českých značek jsou umístěny fotografie a interaktivní instalace, díky nimž mají návštěvníci možnost se přemístit do výjimečného světa značky Dior – od jeho historických počátků až k současnosti.

Podobně jako v knize, která vyšla pod stejným názvem a ukazuje evoluci barev ve světě módy, představuje výstava unikátní pohled Petera Philipse, současného kreativního ředitele Dior Make-up.

dior
„Ne všechny ženy sledují poslední trendy a ne všechny se zajímají o módu. Ale každá žena chce vypadat krásně.“

Shrnuje Philips, který neustále hledá dokonalou harmonii mezi make-upem, inspirovaným módou a trendy, a jeho klasickým, jednoduchým, avšak ženským pojetím.

Výstava bere návštěvníky na cestu světem barev, které inspirovaly více tvůrců a kosmetických kolekcí značky Dior: od surové a čisté bílé přes futuristickou stříbrnou, překvapivě odlišné a pro značku typické odstíny fialové až ke klasické a nadčasové černé. Výstava je expedicí do historie Dior Make-up, vytvořené úžasnými osobnostmi ze světa módy: Sergem Lutensem, Tyenem a Peterem Philipsem.

Dozvíte se, co odlišuje kreativní proces ve fashion a make-up designu, jak moc mohou být tmavé barvy důležité nebo také o inspiraci značky Dior v kinematografii a populární kultuře. Aranžmá, prezentovaná na fotografiích, jsou dílem Richarda Burbridge, fotografa, který spolupracuje s největšími módními domy a tituly na světě.

Centrum Chodov zve návštěvníky do světa kosmetických trendů, který bývá často oproti módním opomínán, do světa make-upu, vytvořeného největšími mistry značky Dior.

Výstava je zdarma přístupná do 31. 10. 2019.

dior

EBC promo