5 DŮVODŮ, PROČ PÍT KOKOSOVOU VODU

Čerstvou kokosovou vodu, tedy tekutinu ukrývající se ve středech mladých kokosů, v České republice logicky neseženete. V Indii se podobná pochoutka připravuje na každém rohu. Rituál, kdy prodejce mačetou odsekne špičku kokosu a strčí do něj brčko, tedy nejspíš zažijete pouze na dovolené. Dnes však za kokosovou vodou nemusíte nikam cestovat. Koupit ji můžete i v Čechách. Důležité je vybrat tu nejlepší. I když na českém trhu je nabídka kokosové vody značně omezená, můžete se pěkně nachytat. V každém případě se vyhněte slazeným variantám.

Rozhodli jsme se najít tu nejlepší za vás. Po chvíli pátrání a koštování jsme zvolili vítěze – CocoVoda. Chutná totiž úplně stejně jako ta, kterou byste na dovolené pili přímo z kokosu. Není slazená, a zachovává si tak všechny blahodárné účinky. Dostalo nás také její otvírání. Pro autentický zážitek musíte lahvi nožem seříznout pečeť. Kde CocoVodu koupíte?

Proč kokosovou vodu milují všichni od celebrit až po sportovce po celém světě?

1) HUBNUTÍ
Kokosová voda je velmi efektivní při hubnutí. Je nejzdravějším způsobem, jak shodit přebytečná kila, protože je 100%, a neobsahuje tak žádné chemikálie. Slim down účinky kokosové vody jsou známé už celá staletí. Zkuste ji jako součást snídaňového menu, vyměňte ji za džus.

2) ANTI-AGING EFEKT
Voda z mladých kokosů obsahuje cytokiny a kyselinu laurovou, dva důležité prvky, které tělo využívá při procesu buněčného růstu. Pyšní se silným anti-aging efektem, protirakovinotvornými a protitrombotickými účinky, což pomáhá minimalizovat následky procesu stárnutí. Vyvažuje hladinu pH a udržuje pojivovou tkáň hydratovanou a silnou.

3) ZRYCHLUJE METABOLISMUS
Pravidelná konzumace kokosové vody zvyšuje funkci metabolismu, a díky tomu tělo zpracovává cukry rychleji. V důsledku toho hladina inzulinu v krvi klesá rychleji. Člověk tak má více energie a rychleji se zbavuje tuků.

4) KARDIOVASKULÁRNÍ ZDRAVÍ
Kokosová voda je bohatá na hořčík a draslík. Je tedy výborná pro lidi, kteří trpí nízkým krevním tlakem. Zároveň tak snižuje riziko infarktu. Dále reguluje krevní oběh a zabraňuje tvorbě plaku. Pravidelná konzumace pomáhá zvyšovat dobrý cholesterol.

5) DETOXIKACE
Antioxidanty obsažené v kokosové vodě pomáhají v boji proti volným radikálům, dále pak snižují otoky rukou a nohou. Skvěle díky ní překonáte toxický účinek antibiotik. Kokosová voda je také velmi užitečná pro pacienty, protože pomáhá snadno absorbovat léky. 

EBC promo