5 TIPŮ, JAK SI UDĚLAT ČAS NA LETNÍ ZÁBAVU

Léto je v plném proudu a vy se nemůžete odtrhnout od pracovních povinností? Je na čase užít si letního počasí naplno. Máme pro vás 5 tipů, jak si udělat čas na letní zábavu.


1. řízení času

Začněte time managementem, tedy sepište si seznam všech aktivit, které za den stihnete. Jakmile omezíte nebo nejlépe vyškrtnete “žrouty času”, jako například sledování Facebooku, dívání se na televizi nebo surfování po internetu, zjistíte, kolik času najednou získáte.  

2. plánujte dopředu

Plánování času je alfou a omegou správně využitého dne. Každý večer si najděte chvilku, abyste si položku za položkou napsali, co chcete příští den stihnout. Jakmile to uvidíte napsané černé na bílém, dojde vám, co můžete reálně stihnout, a navíc si utřídíte priority, abyste místo důležitých věcí neutíkali k nepodstatným činnostem.


3. využíjte každé chvíle

Zamyslete se, kolik času musíte nedobrovolně strávit například cestováním. Naučte se efektivně využítt každé situace ve svůj prospěch a zbavit se tak dalších povinností. Po cestě domů tak můžete jednoduše vyřídit několik telefonů nebo vyřešit maily.
 

4. vytvořte si rituál

 Bez ohledu na to, v jak jsou vaše dny náročné, vytvořte si vlastní rituál, který vám vždy zpříjemní den. Ať už půjde o ranní káva po cestě do práce, sklenička vína po večeři nebo usínání s knihou, rozvíjením každodenních rituálů, odvrátite svou mysl ve svém nabitém programu.
 

5. zasloužíte si volno

Máte možnost odpočinku, ale stále přemýšlíte nad prací a povinnostmi? Naučte se vychutnávat si volno bez výčitek a rozvíjejte své koníčky. Vždyť léto je ideální příležitostí pro oblíbenou knížku nebo zábavné aktivity.

EBC promo