Běžecké kurzy jsou v kurzu: Rozhovor s běžkyní, jak začít a nepřestat

Eliška pracuje v prostředí divadla jako kulturní a marketingová manažerka. V dubnu začínala s běháním v kurzu Jdu běhat Nauč se uběhnout 5 km” a od té doby má za sebou pěknou řádku tréninků v navazujících kurzech a minimálně 15 kg dole. 

Proč ses rozhodla obout si tenisky?

To si pamatuji zcela přesně. Byla to ta situace před zrcadlem, když jsem se oblékala na tiskovou konferenci (viz. foto níže), na které jsem měla představit nový operní projekt. A tehdy jsem se zhrozila sama sebe a rozhodla se, že na premiéře budu vypadat jinak.

Co Ti běhání dalo a vzalo?

Vzalo mi možná trochu volného času, ale rozhodně nic, čeho bych litovala. A co mi dalo? Pocit, že můžu úplně cokoli, volnost, méně stresu a ve výsledku i energii. Zbožňuju hlavně ten pocit po běhu, do kterého se mi nechtělo. Moji přátelé mě podezírají, že celá zářím a že mám určitě chlapa :) Ale já zářím fakt jen díky běhu. A možná mě jednou i nějakej chlap doběhne :)

Eliska pred a po 4b250

Foto: Eliška v březnu 2015 na tiskové konferenci k opeře R.U.R., foto Petr Klapper a aktuální fotka ze srpna 2015, foto Michala Rusaňuková

Jak se Ti podařilo tolik zhubnout a váhu si udržet?

Vzhledem k tomu, že už jsem absolvovala řadu bezúčinných diet, rozhodla jsem se k tomu tentokrát přistoupit trochu manažersky – vytyčit si jasný cíl a cesty, jak k němu dojít. Vzala jsem si na pomoc výživového poradce, trenéra a zapsala se na běžecký kurzy Jdu běhat. Pro jistotu jsem se ještě vsadila, že ve třiceti uběhnu maraton, a založila o té cestě blog.

Chodíš velmi pravidelně na tréninky, jak se Ti to daří časově zvládat s Tvojí prací kulturní a marketingové manažerky?

Je to o prioritách. Vždycky si najdete čas na to, co je pro vás důležité.

Co Tě motivuje nyní běhat?

Baví mě překonávat sama sebe a vlastní rekordy. Zároveň vím, kolik mě těch prvních 300 km stálo úsilí a vím, že tuto fyzičku už si chci udržet.

Když už víš jak na to, proč i nyní chodíš do běžeckého kurzu?

Snažím se běhat třikrát do týdne a takhle vím, že minimálně jednou se donutím. A taky se na kurzu donutím k větším výkonům a dozvím se spoustu důležitých rad. A myslíte, že bych si sama z hecu vyběhla schody na Letnou? Snožmo?

PR clanek 3 Elle.cz Jdu behat 90x60.006 3f654

Foto: Eliška při tréninku na Letné, archiv Jdu běhat

Co bys doporučila začínajícím běžkyním, co Ti fungovalo a funguje?

Určitě bych doporučila nezačínat sama. Kurzy Jdu běhat jsou podle mě ideálním řešením. A pokud se Vám k tomu povede běhat víckrát do týdne a pravidelně si najít čas na celkové posilování, máte vyhráno.

Závěrem bych ještě ráda veřejně poděkovala trenérovi Michalovi za to, že teď nemám co na sebe :)

Pokud bylo Tvé letošní rozhodnutí začít běhat, témata Tvých známých se čím dál víc točí kolem běhání a nebo se jednoduše chceš naučit běhat a zlepšit si fyzičku, tak neváhej. Podzim je krásné běžecké období. Vyběhni si sama a nebo se přidej na kurzy “Nauč se uběhnout 5km”, které začínají 23.9. a 5.10. 2015  Praze. Víc informací a přihlášky na právě vypsané kurzy v Praze, Brně a Ostravě najdeš na jdubehat.cz. Pro fotky z kurzů, novinky a soutěže jdi na facebook.com/Jdubehat.

Na Tobě je první krok. Nenech se, přidej se a rozběhni se!