Čaj, po kterém přes noc zhubnete!

Efektivního výsledku docílíte pravidelným pitím a přesným dodržením poměru všech tří ingrediencí.

Zázvor - jeho pravidelná konzumace má významný vliv na hubnutí. Díky své ostré chuti  zvyšuje teplotu vašeho tělo a tím urychluje metabolismus a podporují spalování kalorií. Navíc snižuje cholesterol, odvodňuje, podporuje výkonnost a imunitu, takže vaše tělo v dietním režimu podpoří. Pokud jste navíc k redukci jídelníčku přidali i pravidelný pohyb, pomůže vám zázvor od svalových bolestí a zároveň podpoří vylučování toxinů.

Citronová tráva - tato exotická rostlina pochází z jihovýchodní Asie, kde se už od nepaměti používá v léčitelství pro své příznivé účinky. K léčivým vlastnostem této rostliny patří účinky protizánětlivé, antibakteriální, antimykotické, protirakovinné, močopudné a dezinfekční. Mimoto je citronová tráva nabitá mnoha vitamíny a minerálními látkami, např. vitamínem A, C, vitamíny ze skupiny B, kyselinou listovou, zinkem, hořčíkem, železem, draslíkem, manganem a vápníkem.A aby toho nebylo málo, je čaj vhodný také při hubnutí, poněvadž pomáhá v těle rozpouštět tuky, odvádět škodlivé látky a hubnutí tak podporuje.

Kopřiva dvoudomá - je u nás  velmi rozšířená plevelní rostlina s unikatními léčivými vlastnostmi. Největší efekt mají listy sbírané od časného jara do konce května. Kopřiva nám v hubnutí pomáhá díky podpoře trávení, má vliv na činnost střev, má žlučopudné i močopudné účinky.  Listy kopřivy obsahují chlorofyl, který působí tonizačně a povzbudivě na výměnu látek a na všechny tělesné pochody. Pomáhá nám tedy nastartovat metabolismus a “čistit” krev - je silně detoxikační.

Jak si připravit detoxikační čaj:

20 gramů zázvoru, 40 gramů citronové trávy, 10 gramů kopřivy zalijte horkou (nikoli vařící) vodou a nechte 5-8 minut vyluhovat. Slijte přes sítko a vlažný čaj pijte pravidelně před spaním.

 

 

 

EBC promo