Chcete zhubnout? Zkuste to s hypnózou

S pomocí podvědomí by se vám mělo snadno podařit dosáhnout váhy snůa zbavit se nezdravých stravovacích návyků, a to bez stresu, hladovění a špatné nálady. Podvod, nebo terapie budoucnosti? Zveme vás do tajemného světa hypnózy a poradíme vám, ja zhubnout díky tomuto alternativnímu konceptu. 

Co je hypnóza? 

Je to technika, která pacienty uvede do změněného stavu vědomí. Ten se také nazývá trans a je jakýmsi druhem spánku. Sezení vede profesionální terapeut - hypnotizér, který člověka jemně uvádí do stavu transu a snaží se o nové “naprogramování” mozku a rovněž o to, aby si mozek tyto programy osvojil a uložil do podvědomí. Hypnóza bývá úspěšnou terapií např. při problémech s nespavostí, při fóbiích (např. z létání), když chce člověk přestat kouřit, získat větší sebevědomí - nebo zdravě zhubnout. Díky hypnóze se může pozvolna změnit chování, myšlenky i emoce a v důsledku toho se pacient jednou provždy může zbavit konkrétního problému.

Hubnutí díky hypnóze

I v případě hubnutí má hypnóza opět za prvořadý cíl zrušit chybné vzorce v mozku a nastavit je nově. Terapie by měla změnit stravovací návyky, eliminovat návaly hladu, zbavit se závislosti na potravinách, které jsou nezdravé a osvojit si takový režim, kdy člověk bude jíst, jen když bude mít hlad. Po terapii hypnózou by např. pro pacienty neměl být žádný problém skoncovat s cukrem, alkoholem, fastfoody. Na rozdíl od toho, kdybyste drželi dietu, budete díky hypnóze v klidu, nebudete podléhat náladám nebo stresu a budete se moci soustředit na vaše cíle. 

Může být sen o hubnutí ve spánku opravdu reálný?

Bohužel, stále existuje jen málo studií na téma hubnutí a hypnóza a vztah mezi nimi není vědecky podložený. Nicméně je více než zřejmé, že hypnóza může hubnutí podpořit a snížit stresovou zátěž při tomto procesu. K tomu ale musíte počítat s tím, že hypnóza není pro každého, ve hře je také to, jak (a jestli vůbec) se pacient dokáže napojit na terapeuta. Navíc studie, které se prováděly v souvislosti s magnetickou rezonancí, potvrdily, že v podstatě každý mozek je unikát a každý pracuje jinak, a tudíž i jinak reaguje na hypnózu. To znamená, že pro hubnutí pomocí hypnózou potřebujete nejen osobní přesvědčení, ale také určité fyzické předpoklady. Nejlepší je vyzkoušet jedno hypnotické sezení a pak se rozhodnout, zda podstoupíte celou terapii. A jak vybrat toho správného odborníka? Rozhodně se obraťte na certifikovaného terapeuta a nesnažte se ušetřit na tom, že oslovíte někoho, kdo v této oblasti nemá ani vzdělání, ani odborné zkušenosti. Co se týče hypnoterapie, kdy terapeut pracuje s vaším podvědomím, měli byste sázet na ty nejlepší. 

 

 

EBC promo