REKLAMA

Co cvičí topmodelky? Ballet Barre Fitness!

Pokud jste měla vždycky pocit, že balet je doménou profesionálních tanečnic, musíme vás vyvést z omylu. Elegantní pohyby, vyrýsované svaly a dokonalou postavu právě díky baletu můžete mít i vy. Už jste slyšela o novém trendy tréninku, který kombinuje prvky baletu, kardiocvičení a pilates?

Na balet nikdy není pozdě

Mezi hollywoodskými hvězdami a andílky Victoria-Secret není balet už dlouho ničím neznámým. Ovšem hitem je nyní ballet barre fitness, který je takovou kombinací cvičení, že rovnoměrně posiluje svaly celého těla. A slova “balet” v názvu se neděste se - na to, abyste tohle cvičení zvládla, nepotřebujete mít za sebou ani jednu lekci klasické baletní průpravy. A předpokladem pro to, abyste se do tohoto cvičení pustila, rozhodně není dodržení nějaké věkové hranice. Ať je vám dvacet nebo čtyřicet, dveře k fitness baletu máte otevřené. V Česku existuje řada různých baletních škol, které se věnují této sportovnější verzi baletu, koukněte například na www.centrumtance.cz, kde mj. nabízejí lekce fitbaletu.

Jak vypadají lekce fitness baletu?

Obvykle hodinové lekce začínají tím, že musíte dostatečně prophřát svaly. Rychlé kardiocvičení vám rozproudí krevní oběh. Zvýšená tepová frekvence přivede vaše tělo do správného tempa a vy se začnete pořádně potit. Pak přijde na řadu posilování. Paže, ramena, v hlavní roli činky. V tého fázi už je jasné, že s klasickým baletem tenhle trénink nemá moc společného. Po posilování horních partiích je čas na nohy. Teď přijde na řadu baletní tyč, u které budete protahovat a procvičovat svaly na nohou. Smyslem je nejen posilování, ale i trénink rovnováhy, disciplíny atd. To už se klasickému baletu podobá, a to nejen tím, že cvičíte u zrcadla a klasické baletní tyče. Poté následuje obvykle posilování hýždí a břicha na podložce na zemi. Poslední částí lekce je pořádné a důkladné protažení a vy si budete užívat pocit příjemné fyzické únavy a toho, že jste pro své tělo něco udělala. 

karlie kloss ballerina body 7ed8e

Kde cvičí Karlie a Taylor?

Modelka Karlie Kloss a zpěvačka Taylor Swift pravidelně trénují v Ballet & Body na Manhattanu, který byl otevřený před více než rokem. Metodu Ballet Body™ Fitness vymyslela známá balerína Roberta Senn, majitelka taneční akademie Great Neck School of Dance, kterou založila před 34 lety. Ve své škole vyučuje nejen ona sama, ale lekce vedou i další profesionální tanečníci, kteří působili v těch nejvýznamnějších světových baletních souborech. A co ke cvičení říká Karlie? “V dětství jsem vyzkoušela řadu sportů - basketbal, fotbal, závodně jsem plavala. Ale taky jsem chodila na klasický balet. Jistě i proto je mi teď blízká sportovní verze baletu - ballet fitness, jehož lekce pravidelně navštěvuju. Pomáhá mi dokonale poznávat mé tělo a jeho možnosti a následně mi dodává pocit sebedůvěry, který je při mé práci naprosto nezbytný.”

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA